Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Paulina Jeżewska & The Tricky Things

8 lipca godz.20:00

zł40.00

Paulina Jeżewska & The Tricky Things w składzie:
Paulina Jeżewska – wokal
Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijka ustna, conga
Sebastian Pachecki – trąbka
Maciek Knop – gitara
Maciek Mandrykowski – bas
Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja
Chcemy zabrać Państwa w podróż przez historię bluesa, którego śpiewały i czuły kobiety.
Sięgamy głównie do początków XX wieku, ale w naszym repertuarze nie brakuje też autorskich kompozycji. Podczas naszych koncertów można usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor i wiele innych pań – jednak zawsze w naszych autorskich nowoczesnych aranżacjach. Chcemy zabrać Państwa w podróż przez historię bluesa, którego śpiewały i czuły kobiety.
Sięgamy głównie do początków XX wieku, ale w naszym repertuarze nie brakuje też autorskich kompozycji. Podczas naszych koncertów można usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor i wiele innych pań – jednak zawsze w naszych autorskich nowoczesnych aranżacjach.
Gramy w składzie:
Paulina Jeżewska – wokal
Mieszko „Manfredi” Służewski – harmonijka ustna, conga
Sebastian Pachecki – trąbka
Maciek Knop – gitara
Maciek Mandrykowski – bas
Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja
Projekt „Kobiety Bluesa” powstał w 2021 roku z inicjatywy Pauliny Jeżewskiej – aktorki i wokalistki, wielbicielki błękitnych dźwięków. Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że znam mało, bo tylko kilka bluesowych artystek. Poszukując inspiracji i stopniowo zgłębiając historię tej rzekomo męskiej muzyki zrozumiałam, iż jest to tak ciekawy i piękny temat, że chcę, wręcz potrzebuję podzielić się nim z innymi ludźmi. Kobiety bluesa i ich historie nie przestają mnie zachwycać, co pragnę wyśpiewać oraz opowiedzieć publiczności – przywołać prekursorki gatunku, zwrócić uwagę na zapomniane wykonawczynie, zacytować współczesne artystki… Podkreślić rolę kobiecego głosu w muzyce bluesowej.
Muzycznie i prywatnie jesteśmy związani z Wrocławiem, gdzie regularnie gramy koncerty.
Wystąpiliśmy również na trzech festiwalach: Malerzów Blues Festival, Harmonisko – Wesołogórska Fiesta w Wetlinie i Vertigo Summer Blues Festival we Wrocławiu. Ważnym elementem naszych aranżacji jest rozwijanie instrumentalnej warstwy utworów i przełamywanie schematycznego podejścia do bluesa. Czerpiemy inspiracje z różnych gatunków muzycznych – proponujemy nie tylko porywające riffy gitarowe, ale także awangardowe solówki na harmonijce i afro-kubańskie partie rozbudowanej sekcji rytmicznej.

Szczegóły

Data:
8 lipca
Godzina:
20:00
Koszt:
zł40.00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/Paulina-Jezewska-The-Tricky-Things

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732