Reklama

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Podlaskim Instytucie Kultury – wielkie święto tradycyjnej muzyki

To spotkanie ludzi, dla których ważna jest popularyzacja i ożywianie tradycji muzycznych. Odbędzie się ono we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, podczas festynu etnograficznego „Zielone Świątki w skansenie” w dniu 19 maja 2024 r. o godz. 10:00. Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych to istotne dla kultury ludowej wydarzenie. Dzięki niemu od lat udaje się dokumentować i upowszechniać, a tym samym chronić autentyczny repertuar ludowy, tradycyjny styl muzykowania i śpiewu.


W konkursie biorą udział kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami regionu, instrumentaliści soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści oraz zespoły śpiewacze, a także młodzi uczestnicy ze swoimi „mistrzami”.

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego jest jednocześnie kwalifikacją do 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą.

PIK czeka na zgłoszenia i nagrania zespołów zainteresowanych uczestnictwem w przeglądzie do 4 maja 2024 r. Dokumenty i pliki można przesyłać pocztą na adres: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 8, 18-089 Białystok, mailem: kulturaludowa@pikpodlaskie.pl, bądź dostarczyć osobiście.

Wszystkie informacje znaleźć można na stronie PIK.

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama