Reklama

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza na koncert pianistki Julii Kociuban

Wydarzenie z cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17 w ramach projektu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. To sztandarowy projekt instytutu odpowiadający na potrzeby pozamiejskich społeczności. Dzięki niemu publiczność z mniejszych ośrodków wielu regionów Polski ma możliwość podziwiania na żywo najwybitniejszych artystów muzyki klasycznej. Wstęp na koncert jest wolny.


Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki projektowi „Z klasyką przez Polskę” – już od 5 lat zapewnia mieszkańcom małych miast, miasteczek i wsi w całej Polsce ofertę koncertową muzyki klasycznej w wykonaniu najznakomitszych artystów. Zwykle można ich zobaczyć i usłyszeć w dużych ośrodkach kultury – filharmoniach, teatrach muzycznych, operach czy ekskluzywnych salach koncertowych, do których nie każdy odbiorca ma dostęp – czasami z racji odległości, a czasami statusu materialnego.

Ponadto do udziału w koncertach „Z klasyką przez Polskę” Polski Impresariat Muzyczny zaprosił w tym roku takich artystów jak Piotr Paleczny, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Rafał Blechacz, Krzysztof Jakowicz, Waldemar Malicki, Agata Szymczewska, Olga Pasiecznik, Janusz Wawrowski, Paweł Gusnar, Julia Kociuban, Anna Radziejewska, Robert Gierlach, Aldona Barnik, Aleksander Dębicz, Mateusz Krzyżowski, zespół Wrocław Baroque Ensemble i innych.

Seria koncertów finansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama