Samochody i motocykle z USA – czy to się opłaca?

Reklama

Amerykańska motoryzacja kojarzy się z solidnymi silnikami i interesującym designem. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zakup auta z Ameryki może być też bardzo korzystny finansowo. Zobacz, co sprawia, że zakup samochodu lub motocykla z USA może się opłacać!

Samochody są dla Amerykanów podstawowym środkiem transportu. Bez nich często niemożliwe byłoby dotarcie do pracy, czy na zakupy. Wiele osób posiada też motocykle, które są popularnym hobby. Dlatego rynek motoryzacyjny w USA jest ogromny i można na nim znaleźć naprawdę ciekawe oferty. Co sprawia, że amerykańskie samochody i motocykle są tak fascynujące?

Ceny aut importowanych z USA

Korzystne ceny, jakie osiągają samochody na rynku amerykańskim, wynikają z kilku czynników, które sprawiają, że import aut z USA jest uważany za opłacalny. Można do nich zaliczyć np.:

  • Niższe ceny nowych samochodów — koszty, z jakimi wiąże się zakup nowego samochodu w USA, są często niższe, niż ma to miejsce w przypadku analogicznego modelu w Europie. Przyczyn takiego stanu rzeczy można upatrywać w specyfice amerykańskiego rynku i korzystniejszych dla kupującego przepisach podatkowych.
  • Częstą wymianę samochodów – Amerykanie stosunkowo szybko kupują nowe samochody. Dlatego modele dostępne na rynku wtórnym są często bardzo nowoczesne i mało wyeksploatowane.

Dzięki temu, z europejskiej perspektywy, zakup samochodu z Ameryki może być bardzo dobrym pomysłem.

Motocykle z Ameryki – jakie ceny osiągają?

Sytuacja dotycząca motocykli jest analogiczna do tej obserwowanej na rynku samochodowym. Tutaj również można liczyć na lepsze ceny. Motocykle z USA można kupić za mniej, niż analogiczne modele dostępne w Europie – dotyczy to zarówno pojazdów zupełnie nowych, jak i z rynku wtórnego.

Co wyróżnia amerykańskie motocykle i samochody?

Jednak za sukcesem amerykańskiej motoryzacji i jej renomą na świecie stoi nie tylko cena. Modele dostępne w USA mają zwykle o wiele bogatsze wyposażenie. Często dostępne są tam innowacyjne rozwiązania i dodatkowe funkcje, których nie można spotkać w Europie. Ze względu na szeroką dostępność profesjonalnych myjni można też liczyć, na bardzo dobry stan wizualny – zarówno w przypadku samochodów, jak i motocykli.

Dużym atutem rynku amerykańskiego jest też dostępność bardzo różnych modeli – często niedostępnych w innych częściach świata. Dlatego import samochodów i motocykli z USA jest gratką dla wszystkich, którzy chcą się wyróżniać na polskich drogach.

W jaki sposób można kupić auto lub motocykl z USA?

W dobie Internetu znalezienie ciekawego modelu jest proste. Jednak sam proces zakupu, a także wszystkie formalności z tym związane mogą być nieco przytłaczające. Trzeba też pamiętać o transporcie, który może być bardzo drogi, lub wiązać się z ryzykiem uszkodzenia samochodu.

Dlatego warto rozważyć korzystanie z usług firmy zajmującej się importem samochodów i motocykli z USA. Dzięki temu można przejść cały ten proces z pomocą profesjonalistów i  w bezpieczny sposób sprowadzić wymarzony samochód lub motocykl do Polski.

Reklama

Reklama