Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Amatorski Mityng Lekkoatletyczny

25 czerwca

Poczuj się jak gwiazda Lekkiej Atletyki. 25 czerwca druga edycja Amatorskiego Mityngu Lekkoatletycznego

Ruszyły zapisy na drugą edycje Amatorskiego Mityngu Lekkoatletycznego, który 25 czerwca zostanie rozegrany na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody przeznaczone są dla amatorów, którzy będą mogli sprawdzić swoje siły na dystansach 400m, 800m, 1 mili oraz 5000m. Podczas imprezy rozegrane zostaną także biegi sztafetowe 4x400m. Do rywalizacji przystąpią także najmłodsi.

Podczas zawodów biegacze będą mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki startujące na światowych mityngach. Ściganie się na średnich dystansach jest zupełnie inne niż rywalizacja w biegach ulicznych. Pomimo pokonywania okrążeń na bieżni trzeba dobrze rozplanować siły aby dobiec w dobrym czasie.

Podobnie jak w poprzednim roku za ukończenie poszczególnych dystansów przyznawane będą punkty, które na koniec rywalizacji wyłonią zwycięzcę czyli najbardziej wszechstronnego biegacza w całej rywalizacji. Za zwycięstwo na danym dystansie zawodnik otrzyma 100 punktów za drugie miejsce przyznane zostanie 80 punktów natomiast za trzecie na koncie biegacza zostanie zapisanych 60 punktów. Dlatego aby liczeć się w klasyfikacji generalnej najlepiej zaliczyć wszystkie cztery dystanse.

Zapisy do AML będą otwarte do 21 czerwca, jednak warto pośpieszyć się z rejestracją do biegu, zwłaszcza w przypadku najmłodszych biegaczy. Organizatorzy przygotowali dla nich 400 miejsc startowych, a na liście startowej już widnieje ponad 350 nazwisk!
Dzieci będą startowały na dystansach 100m, 200 m, 400m oraz 800m. Dystans uzależniony będzie od wieku uczestnika.
AML Junior zaliczany jest do cyklu „Super Biegacz” i będzie trzecim biegiem dla dzieci w tym cyklu w 2022 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie https://amlbialystok.pl/

Zapisów można dokonywać na stronie www.amlbialystok.pl. Organizatorem zawodów jest Fundacja Białystok Biega

Szczegóły

Data:
25 czerwca
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Stadion Lekkoatletyczny BOSiR w Białymstoku
Michała Wołodyjowskiego 2
Białystok, 15-287 Polska
+ Google Map