Reklama

Luxtorpeda w Białymstoku

Zespół podczas trasy planuje zagrać przedpremierowo utwory z najnowszej płyty, której wydanie planuje na jesień 2019 roku.

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, obaj związani z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego już wcześniej z Turbo i Armii, członka grupy Stróże Poranka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa Dębiec. Debiutancki album formacji zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku. 9 maja 2012 r ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo, jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a dziesięciokrotnie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.
Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Również 1 kwietnia, ale 2016 roku ukazał się kolejny album: „MyWasWyNas”. Czwarty długogrający album studyjny „Mywaswynas” został wydany 1 kwietnia 2016 roku przez S.D.C.

16.02.2019, godz. 19:00

Gwint, Białystok

 

Patronat medialny: Bstok.pl