Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gregorian Grace po raz pierwszy w Białymstoku!

30 kwietnia godz.19:00

PLN 105

Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca Polski aby przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem.

 

Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki!

 

Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej (w tym artyści pochodzący z Białegostoku!) związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza!

 

Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
30 kwietnia
Godzina:
19:00
Koszt:
PLN 105
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/109905/Bia%C5%82ystok/Gregorian+Grace/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

Aula Kongresowa WANS
Ciepła 40
Białystok, Podlaskie 15-472 Polska