Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej w Domu Kultury „Śródmieście”

13 września godz.10:00 - 30 września godz.18:00

Free

Cykl fotografii „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej będzie można oglądać w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 września.

Joanna Sawicka to fotografka z zamiłowania, bliska jest jej fotografia pejzażowa, krajobrazowa, portretowa, a także piktorialna i kreacyjna. Od pejzażu zaczynała swoją przygodę z fotografią, wędrując po Podlasiu, gdzie się urodziła i mieszka do dziś. Fotografowanie to dla niej nieustanne poszukiwanie tematu, światła, inspiracji, nowych środków wyrazu.

Piękno tańca na fotografii

W ostatnich latach Joanna Sawicka wiele czasu poświęca kreowaniu obrazu, wykorzystując fotografie do przedstawienia swoich wizji, odczuć, wrażeń, swojego postrzegania świata. Tak powstał cykl prac „Impresje baletowe”, a wcześniej – „Sny niewyśnione”.

Na prezentowanych w Domu Kultury „Śródmieście” pracach zdjęcia młodych tancerek z Ogniska Baletowego przeplatają się z motywami roślinnymi. Widzimy piękno kwiatów, lekkość i delikatność puchu, odczuwamy energię koloru. Skąd pomysł na takie przedstawienie tematu?

– Taniec fascynuje mnie od dłuższego czasu. Chciałam pokazać ruch i piękno ciała podczas tańca. Z kolei balet kojarzył mi się z przyrodą, pięknem i kolorem. Stąd pomysł, by naturę wpleść do baletowego cyklu fotografii – mówi Joanna Sawicka, autorka zdjęć.

Na wystawie obejrzeć można będzie m.in. fotografię, która promowała jubileusz 30-lecia Ogniska Baletowego Domu Kultury „Śródmieście”. Jak przyznaje fotografka, ta praca zapoczątkowała baletowy cykl. Utwierdziła ją także w przekonaniu, by zdjęcia młodych tancerek połączyć z naturą i motywami roślinnymi.

O autorce

Joanna Sawicka jest Członkiem Rzeczywistym Fotoklubu RP, od wielu lat członek Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego, Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego – BTF, a także Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Z chęcią uczestniczy w plenerach, warsztatach czy spotkaniach fotograficznych, ponieważ nic tak nie inspiruje jak osobista rozmowa z ciekawymi ludźmi, oddanymi tej samej pasji.

Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej odbędzie się 13 września (wtorek) o godz. 18.00 w ramach Miejskiego Salonu Artystycznego Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (ul. Jana Kilińskiego 13, II piętro). Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Wystawa będzie czynna do 30 września. WSTĘP WOLNY.

Szczegóły

Początek:
13 września godz.10:00
Koniec:
30 września godz.18:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1274148299793223/1274151236459596/

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Śródmieście
ul. Jana Kilińskiego 13
Białystok, 15-001
+ Google Map
Telefon:
85 741 65 17