Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy „Podlaskie Madonny” Magdaleny Talmon

6 października godz.18:00 - 19:30

WPracownia Działań Kulturalnych zaprasza na wernisaż wystawy „Podlaskie Madonny” Magdaleny Talmon.

6 października (piątek) 2023 r. godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Pracownia Działań Kulturalnych, ul. Witosa 15B (II piętro), 15-660 Białystok.

Magdalena Talmon – ukończyła Multimedialną Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu (Polska), Warsztaty Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, Policealne Studium Plastyczne w Białymstoku, Liceum Plastyczne w Supraślu. Obecnie uczy malarstwa w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.
„Mam na koncie ponad 29 wystaw indywidualnych i 10 wystaw zbiorowych. Zaprojektowałam muralu” Matka Natura” w 2017r. oraz „Matka Natura – Biała” w 2018 r, w ramach Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie, jak również Festiwalem Światła i Sztuki ulicy Lumo Bjalistoko. Obecnie jestem specjalista do spraw plastyk w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku, gdzie prowadzę zajęcia skierowane do osób dorosłych z rysunku i malarstwa”.
Maluje kobiety. Zależy jej na pokazaniu siły i energii kobiet, którą przedstawia używając mocnych kolorów. Co ciekawe, już w dzieciństwie wykryto u niej daltonizm, a mimo to – a może właśnie dlatego – kocha kolory. Widzi je inaczej niż większość ludzi, zwłaszcza fiolety i róże, i pewnie dlatego na jej obrazach właśnie tych barw można zobaczyć najwięcej. Prace Magdaleny są bardzo osobiste. W każdym portrecie jest ślad jej emocji i jej rysów. Malując czerpie z techniki pisania ikon, sztuki ludowej – na portretach jest mało światłocienia, a kiedy się pojawia, to nie w plamie, tylko w liniach, w sposób typowy dla ikon. Magdalena pochodzi z rodziny prawosławno-katolickiej, co jest bardzo częste we wschodniej Polsce. Cerkiew i podlaska wieś zawsze ją wyciszała i inspirowała, a klimat prawosławnych świątyń i nabożeństw w delikatny, niemal nieuchwytny sposób, obecny jest w jej twórczości.
Malowanie nieustannie sprawia Magdalenie ogromną przyjemność, a gdy kończy obraz czuje niepowtarzalną i nieporównywalną z niczym innym lekkość duszy.

Szczegóły

Data:
6 października
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/1xXBIerWp

Miejsce wydarzenia

Klanza. Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów. Oddział białostocki
Wincentego Witosa 15 B lok. 12,
Białystok, Podlaskie 15-660 Polska
+ Google Map
Telefon:
85 651 04 47

Organizator

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oddział w Białymstoku
Telefon:
+48570137200
Adres e-mail:
bialystok@klanza.org.pl
Zobacz witrynę: Organizator