Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż Wystawy Maryli Babulewicz ANIOŁY część II

18 marca godz.17:30 - 20:00

Bezpłatnie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Anioły” (część II) autorstwa Maryli Babulewicz.

Kiedy: piątek 18 marca 2022
Godz. 17:30
Wstęp: wolny
Pracownia Działań Kulturalnych
ul. Witosa 15 B (II piętro), Białystok

Tel. 570 137 200
____________________________________________

Wystawionych będzie ponad 30 aniołów różnej wielkości. Od mniejszych aż po nawet 1,5 metrowe. Są to anioły malowane na desce, jak też i te wykonane w technice decupage’u (jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej).

Maryla Babulewicz z wykształcenia jest kulturoznawcą i plastykiem. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Od 40 lat pracowała w obszarze szeroko rozumianej kultury. Jako kierownik edukacji artystycznej zajmowała się animowaniem i upowszechnianiem działalności kulturalnej. Była także kierownikiem artystycznym Pracowni Plastycznej „Koloryt” i „Collage” przy Bielskim Domu Kultury. Aktualnie, artystka jest założycielem i kierownikiem artystycznym Pracowni Plastycznej dla dorosłych „ATELIER”.

Zajmuje się różnymi formami plastycznymi tj.: malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą, pastelą suchą i olejną, tkaniną artystyczną, gobelinem, batikiem. Lubi eksperymentować w technikach graficznych i mieszanych. Maryla jest zafascynowana kulturą wsi – tradycjami, obyczajami, architekturą. Tworzy wizerunki aniołów głównie na starych deskach. Stara deska z rozbiórki czy rama okienna – dla większości z nas rupiecie – dla niej służy do rozwijania pasji. Wiekowe materiały, dzięki malowanym na nich aniołów, otrzymują drugie życie. Pasja tworzenia pochłania ją bez reszty, wycisza, dając w zamian niesamowitą satysfakcję.

Artystka zaraża pasją podopiecznych, często laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych. Dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą nie tylko z dziećmi

i młodzieżą. Jest inicjatorem i organizatorem wystaw artystycznych, konkursów plastycznych, licznych warsztatów oraz ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów malarskich. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe.

Szczegóły

Data:
18 marca
Godzina:
17:30 - 20:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
http://klanza.bialystok.pl/caw/

Miejsce wydarzenia

Klanza. Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów. Oddział białostocki
Wincentego Witosa 15 B lok. 12,
Białystok, Podlaskie 15-660 Polska
+ Google Map
Telefon:
85 651 04 47