Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ROYAL NATIONAL BALLET OF GEORGIA „POTSKHISHVILI”

5 lutego godz.18:00

Królewski Balet Narodowy Gruzji na Dużej Scenie OiFP! Zapraszamy na niezwykłe przedstawienie Fire of Georgian Dance II – kontynuację niezwykle fascynującej wycieczki na Kaukaz, do mitycznej Krainy Złotego Runa, cudownej podróży po historii Gruzji. Wyjątkowi artyści, wielkie mistrzostwo, wspaniała choreografia i wielobarwne stroje przeniosą nas do zarania dziejów narodu gruzińskiego. Rytmy, muzyka i akrobatyka wywodzące się z gruzińskiego folkloru tworzą ze współczesnymi formami niezwykłą harmonię. Serdecznie zapraszamy!

Artyści Royal National Ballet of Georgia Potskhishvili występują na największych scenach w USA, Anglii, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach czy Kanadzie. Ich repertuar jest oparty na nowoczesnej choreografii, w mistrzowski sposób połączonej z historią i tradycją.

Nazwisko Potskhishvili od dziesięcioleci ma znaczący wpływ na rozwój gruzińskiej kultury, szczególnie tańca. Już w 1964 roku utytułowany tancerz i choreograf Gelodi Potskhishvili założył w Gruzji Akademię Tańca. Jego następcą jest aktualnie syn Gela Potskhishvili. Obecnie w akademii studiuje ponad 500 studentów.

Gruziński taniec ludowy pochodzi z II tysiąclecia p.n.e. Dowodem tego są wykopaliska archeologiczne w Trialeti, gdzie znaleziono srebrną miskę, na której widnieje taniec myśliwych oraz tańce związane z pogańskimi obrzędami płodności. Królewski Balet Narodowy Gruzji pojawił się w III wieku naszej ery, kiedy pierwszy król Gruzji Mirian i królowa Nana przyjęli chrześcijaństwo. Narodowy zespół królewski wystawiał na dworze przedstawienia teatralne zawierające elementy muzyki, choreografii, teatru, śpiewu i sztuki cyrkowej. To był autentyczny gruziński folklor, którego elementy przetrwały do dziś.

Szczegóły

Data:
5 lutego
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.oifp.eu/repertuar/royal-national-ballet-of-georgia-potskhishvili/

Miejsce wydarzenia

Opera i Filharmonia Podlaska – ul. Odeska
ul. Odeska 1
Białystok, 15-406 Polska
+ Google Map
Telefon:
85 732 23 31
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia