Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Martyna Jakubowicz

29 września godz.20:00

zł110

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty "Maquillage" Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę "Dobrze". Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. W latach 80jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka " W domach z betonu niema wolnej miłości" przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radiowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Ma w swoim dorobku 15 płyt. Płyta "Maquillage" i Wschodnia wioska" zdobyły dobre recenzje w czasopismach takich jak "Rolling Stone", czy Guitar Player". Uczestniczyła w kultowej sesji "I Ching". Zarejestrowany, a później wydany w 1992 roku podwójny album "Kołysz mnie" w krótkim czasie osiągnął status Złotej Płyty. Dwie z jej płyt otrzymały nominacje do nagrody "Fryderyk", zaś ostatni album autorski nagrany w 2016 roku "Prosta piosenka" otrzymał "Fryderyka" w 2017 roku w kategorii Najlepszy Producent. Otrzymuje ją Jan Smoczyński oraz Martyna Jakubowicz i Darek Bafeltowski za współprodukcję.

Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak "Rolling Stone", czy "Guitar Player". W tym roku wraca do grania koncertów. Na jesieni ukaże się jej mini album nagrany z Jankiem Pentzem i gośćmi.

Martyna Jakubowicz o nadchodzącej trasie: "W tym roku roku obchodzę 40-lecie nagrania pierwszej płyty("Maquillage"), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do piosenek, któreukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Do współpracy zaprosiłam dwóch świetnych instrumentalistów Janka Pentza i Dariusza Bafeltowskiego. Dzień w którym usłyszałam po raz pierwszy Janka Pentza był tym dniem od którego zaczęła się moja "pentzomania". Przypomniałam sobie jak nurkowałam jako dziecko w czystym jeszcze w tym czasie Bałtyku i widziałam na dnie porozrzucane muszelki. Czułam się wtedy wolna i szczęśliwa. Zachwyciły mnie emocje, które Janek wkłada w swoje granie. Postanowiłam spróbować jak zabrzmi wspólnota moich piosenek z talentem Janka. Seria koncertów "Dobrze" grana w trio będzie miała klimat intymny zgodnie z moją intencją. Mam taką nadzieję, że nasza muzyka uniesie Was ku chwilom szczęśliwym i pozostanie w Waszych sercach na zawsze! Zapraszamy serdecznie do towarzyszenia nam w tym magicznym koncertowym czasie! Niech będzie dobrze!"

Z Martyną Jakubowicz zagrają:

Janek Pentz – gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m.in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone. Współpracował z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert, Piotrem Zubkiem jako Zubek&Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim. Zwycięzca wielu konkursów, ostatnio I Nagrody HASPA GuitarCup w Hamburgu (również wyróżniony za najlepszą kompozycję). Wyróżniony przez Magazyn Top Guitar w zestawieniu 22 Wspaniałych. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i….w Watykanie, gdzie grał dla samego Papieża Franciszka. Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz m.in. trzech płyt z muzyką autorską: Heroic Dreams… (2017), Eternity (2019), Paradox (2021).

Dariusz Befeltowski – urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Budką Suflera ,Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św. Norberta, Januszem Radkiem ,Justyną Steczkowską. Laureatnagrody Fryderyk 2017 za współprodukcję płyty "Prosta piosenka" Martyny Jakubowicz.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
29 września
Godzina:
20:00
Koszt:
zł110
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/102219/Bia%C5%82ystok/Martyna+Jakubowicz/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

NIETeatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia