Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?: BRATY + spotkanie z twórcami

19 marca godz.18:00

W ramach 23. Festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na pokaz filmu i spotkanieBRATY + spotkanie z reż. Marcinem Filipowiczem
19 marca 2023, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasach Forum (ul. Legionowa 5) i CLZ (ul. Warszawska 19) + online: https://bilety.bok.bialystok.pl/
Braty
Polska 2022, 82′ / reż. Marcin Filipowicz
obsada: Hubert Miłkowski, Sebastian Dela, Cezary Łukaszewicz, Marta Stalmierska, Wiktoria Gorodeckaja, Piotr Kaźmierczak, Mikołaj Matczak, Sebastian Stankiewicz, Robert Piernikowski
Intymna i szczera historia o przyspieszonym dorastaniu i poszukiwaniu własnej drogi życiowej.
Filip ma siedemnaście lat, stoi u progu dorosłości, ale to jeszcze dzieciak, który kocha jeździć na deskorolce. Od zawsze żyje w cieniu starszego brata, który jest dla niego mentorem, a teraz wprowadza go w dorosłość. Bracia kilka miesięcy wcześniej stracili matkę i od tego momentu nic już nie jest takie samo. Ojciec, niegdyś świetny tata i mąż, to teraz ćpun, który – pogrążony w żałobie – zamyka się w swoim pokoju i dzięki narkotykom jest w stanie zapomnieć o cierpieniu. Filip wierzy, że silne niegdyś więzy rodzinne wrócą i będzie pięknie jak dawniej. Ale czasu nie da się cofnąć. Życie intensywnie idzie do przodu.
Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych – 41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” (2022)!
Marcin Filipowicz – absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Na koncie ma szereg znakomitych, nagradzanych na festiwalach fabularnych filmów krótkometrażowych, w tym jednego z programu „Trzydzieści minut” („Chłopcy z motylkami”, „Lato miłości” „Echo”) i dokumentów („Trampkarze”, „Mój tata Lazaro”, „7109 KM”).
Piotr Szczyszyk (Festiwal Nowe Horyzonty): Polskie kino młodych w najlepszym wydaniu. Tytułowe „braty”, Filip i Bartek, próbują uporać się z dorosłością. Rodzinna tragedia w drastyczny sposób zmienia rodzeństwu życie – mają je całe przed sobą, a jakby właśnie stanęło w miejscu. Ich ojciec wpada w narkotykowy cug, a bracia oddalają się od siebie i nic nie jest już takie samo. Filip ma nadzieję, że może wszystko wróci jeszcze do normy. Jest wycofanym, zagubionym i ślepo wpatrzonym w starszego brata 17-latkiem. Włóczy się po mieście, pali blanty za garażami i ucieka w swoją największą pasję – jazdę na deskorolce. Czarno-biały, intymny debiut Marcina Filipowicza przepełniony jest muzyką, bezpretensjonalnym buntem i rozczarowaniem dorosłością. Współautorem scenariusza jest Łukasz M. Maciejewski (“Najmro”, “Czerwony pająk”, serial “Król”). Warto zwrócić uwagę na doskonałe role aktorskie Marty Stalmierskiej (po raz pierwszy na ekranie), Huberta Miłkowskiego i Sebastiana Deli.

Szczegóły

Data:
19 marca
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://bok.bialystok.pl/wydarzenie/festiwal-underground-independent-braty-spotkanie-z-rez-marcinem-filipowiczem/

Miejsce wydarzenia

Kino Forum
ul. Legionowa 5
Białystok, podlaskie 15-281 Polska
Telefon:
85 742 15 15