Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bałkańskie walentynki czyli bułgarskie święto wina z zespołem SARAKINA

14 lutego godz.19:00

zł30

W ramach imprezy będzie można spróbować tańców bałkańskich z muzyką na żywo zespołu Sarakina Balkan Band. Tańce w kręgu, tańce o parzystych i nieparzystych rytmach, to wszystko się kryje pod nazwami jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo, raczenica, makedonsko horo, kopanica, graovsko.Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem i elementami jazzu. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

SARAKINA zajęła I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie, jest laureatem festiwalu Nowa Tradycja organizowanego przez Polskie Radio i laureatem Festiwalu Muzyki Etnicznej w Skierniewicach. Zespół otrzymał 4xTAK w programie telewizyjnym Must Be The Music. SARAKINA koncertowała między innymi w Luksemburgu, Irlandii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Bułgarii, Rumunii, Litwie i Ukrainie. SARAKINA w swoim dorobku ma nagranych 6 płyt: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008), Dance of fire (2012), Live in studio (2014), Balkantron (2017). Albumy Sarakina i Junctions zostały laureatami FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU organizowanego przez Polskie Radio Dwójka.

Szczegóły

Data:
14 lutego
Godzina:
19:00
Koszt:
zł30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/Balkanskie-walentynki-czyli-bulgarskie-swieto-wina-z-zespolem-SARAKINA

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732