Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa fotografii WOLNOŚĆ

30 września, 2023 godz.17:00 - 13 października, 2023 godz.19:00

Free
Zapraszamy Cię na wystawę fotografii, obejrzysz pracę licznej grupy fotografów. Fotografów, który mają jedno zadanie- pokazać WOLONOŚĆ
Jak to zrobią i jak do tego podejdą, my organizatorzy i uczestnicy nie wiemy tego do dnia wernisażu.
Każdy z nas zrobi to na swój własny sposób.
Wolność to prawo wyboru, to możliwość podejmowania decyzji zgodnych z wewnętrznymi potrzebami każdego z nas.
WOLNOŚĆ JEST SKŁADOWĄ FOTOGRAFII
Wszelkie ograniczenia, formalne zakazy, czy nakazy, są najbardziej dotkliwe dla osób twórczych, wrażliwych i artystów, a ci którzy obserwowanie i komentowanie otaczającego świata, mają wpisane w życiowe wybory, brak wolności odczuwają najmocniej.
Do nich bez wątpienia zaliczają się ci którzy jako formę życiowej i twórczej ekspresji wybrali fotografię. Tym bardziej godna jest uwagi unikatowa, oddolna decyzja środowiska fotografików, których różni wiele: wiek, doświadczenie, techniki fotograficznej ekspresji, czy stosunek do otaczającej nas rzeczywistości.
Łączy ich natomiast – potrzeba tworzenia, potrzeba wolności i świadomość, że o wolność trzeba dbać, pielęgnować ją w sobie i obok siebie i reagować kiedy jest nam ona odbierana.
Ta wystawa to wyjątkowa inicjatywa, powstająca z twórczej potrzeby, autonomiczna i niezależna od rządowych czy samorządowych dotacji i wsparcia. To również okazja do obchodzenia czterdziestoletniej działalności SAFu, czyli Studenckiej Agencji Fotograficznej działającej przy Politechnice Białostockiej. Dodatkowo siedem lat FotoWtorków, spotkań i rozmów artystów często przyjaciół, nieobojętnych na świat i otaczającą nas rzeczywistość.
info na stronie www.fotowystawa.pl

Szczegóły

Początek:
30 września, 2023 godz.17:00
Koniec:
13 października, 2023 godz.19:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1865897993829372

Miejsce wydarzenia

dawna Hala Mięsna
ul. Bema 6
Białystok, podlaskie
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia