Przyjechał na zakupy mając ponad 2,5 promila
Data publikacji 22.06.2026
Policjanci z hajnowskiej patrolówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 55-latek mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie przyjechał do sklepu, na zakupy. Okazało się, że Hajnowianin dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Stracił je kilka miesięcy wcześniej również za jazdę po alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
W weekend do hajnowskiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie przyjechał do jednego z hajnowskich sklepów będąc pod wpływem alkoholu. Z przekazanej przez zgłaszającego informacji wynikało dodatkowo, że kierowca Audi zastawił wjazd na parking i poszedł na zakupy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z patrolówki. Tam zauważyli Audi, którego kierowca wyjeżdżał już ze sklepowego parkingu. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych mężczyzny z policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Stracił prawo jazdy kilka miesięcy temu, również za jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli wyszło na jaw, że dowód rejestracyjny pojazdu został wcześniej zatrzymany z powodu braku aktualnych badań technicznych. W związku z tym Audi zostało odholowane na parking strzeżony. Policjanci skierowali również zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ponieważ auto nie posiadało wymaganego ubezpieczenia OC. Teraz dalszym losem 55-latka zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: Policja Podlaska
Reklama
