Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów

Reklama

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów

Miniony weekend na drogach powiatu zambrowskiego upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie 2 promile alkoholu, a jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.










Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się ulicami miasta. Funkcjonariusze zauważyli opisywany pojazd, zaparkowany z uruchomionym silnikiem, ale bez osób w środku. Po pewnym czasie do auta podszedł mężczyzna, który przyznał że należy do niego i że przyjechał nim do bankomatu. W trakcie podjętych czynności ustalili, że jest to 39-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. Drugim zatrzymanym był 32-letni mieszkaniec Zambrowa. Na alei Wojska Polskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Audi, doprowadzając do zderzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 32-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a następnie został osadzony w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. Obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama