Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów
Miniony weekend na drogach powiatu zambrowskiego upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie 2 promile alkoholu, a jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.
Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się ulicami miasta. Funkcjonariusze zauważyli opisywany pojazd, zaparkowany z uruchomionym silnikiem, ale bez osób w środku. Po pewnym czasie do auta podszedł mężczyzna, który przyznał że należy do niego i że przyjechał nim do bankomatu. W trakcie podjętych czynności ustalili, że jest to 39-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. Drugim zatrzymanym był 32-letni mieszkaniec Zambrowa. Na alei Wojska Polskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Audi, doprowadzając do zderzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 32-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a następnie został osadzony w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia. Obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja Podlaska
Reklama
