Poszukiwany podczas zatrzymania znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki

Reklama


Poszukiwany podczas zatrzymania znieważył policjantów i miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 23.06.2026

Siemiatyccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież pojazdu. Podczas interwencji mężczyzna stawiał czynny opór, znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymane zostały także dwie osoby, które utrudniały policjantom wykonywanie czynności służbowych. Jedna z nich, 19-letnia kobieta, odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków.











Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Siemiatyczach. Policjanci zauważyli trzy osoby, wśród których znajdował się 31-latek poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzież pojazdu. Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec policjantów i stawiał czynny opór. Próbował się wyrwać, uciec oraz kierował pod ich adresem wulgaryzmy. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy 31-latku środki odurzające. Mężczyzna usłyszał zarzut ich posiadania. Dodatkowo odpowie za stosowanie przemocy lub groźby w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej, połączonego jednocześnie z jego znieważeniem. W związku z utrudnianiem wykonywania czynności służbowych zatrzymane zostały również dwie osoby towarzyszące mężczyźnie. Jedna z nich, 19-letnia kobieta odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. 31-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę jednego roku pozbawienia wolności.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama