Nadinspektor Kamil Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Reklama


Nadinspektor Kamil Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 23.06.2026

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski podczas uroczystej zbiórki pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Nadinspektor Kamil Borkowski pełnił służbę na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku od 11 stycznia 2024 roku. Poprzednio jego droga zawodowa związana była z garnizonem mazowieckim, w którym rozpoczął służbę w 1996 roku na stanowisku aplikanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Od 1997 roku pełnił funkcje na stanowiskach wykonawczych związanych ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w jednostkach organizacyjnych garnizonu mazowieckiego. Od 2000 roku pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji, następnie w Centralnym Biurze Śledczym Policji i Komendzie Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu. W czasie wykonywania obowiązków na stanowisku komendanta wojewódzkiego, województwo podlaskie było jednym z najbezpieczniejszych województw w Polsce, notując najmniejszą liczbę przestępstw kryminalnych w 2024 roku i najmniejszą liczbę ofiar śmiertelnych wypadków w kraju, a jednocześnie najlepszą wykrywalność przestępstw ogółem w 2025 roku. Nadinspektor Kamil Borkowski żegnając się podkreślił, że miarą sukcesów garnizonu i bezpieczeństwa Podlasian jest ciężka praca, jaką każdego dnia wykonują wszyscy podlascy policjanci stojący na straży bezpieczeństwa. W uroczystej zbiórce uczestniczyli: I Wicewojewoda Podlaski Paweł Krutul, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Marek Masalski, Dyrektor Delegatury w Białymstoku Centralnego Biura Antykorupcyjnego Rafał Romanowski, Dyrektor Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku płk Jarosław Aleksiejuk, Dyrektor Inspektoratu Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Białymstoku płk Mariusz Czajkowski,, Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku płk Mariusz Jezusek, Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku płk Dariusz Wiktorowicz, Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Piotr Pawluczenia, Podlaski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Tomasz Wyszkowski, Zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Mariusz Tumicz, Zastępca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Roland Waszkowiak, Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Lisowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Tadeusz Wilczyński, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, Naczelnicy Zarządów i Wydziału w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, przedstawiciele związków zawodowych, kapelani podlaskiej policji, komendanci miejscy i powiatowi województwa podlaskiego, dowódcy, a także kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz pracownicy policji. Z rąk zaproszonych gości nadinspektor Kamil Borkowski odebrał podziękowania za służbę w garnizonie podlaskim.



Źródło: Policja Podlaska

Reklama