Znieważył funkcjonariuszki. Odpowie przed sądem

Reklama


Znieważył funkcjonariuszki. Odpowie przed sądem

Data publikacji 26.06.2026

,,Dobija się do okien, próbuje wejść do znajomej” takie zgłoszenie policjanci otrzymali od mieszkańca Suwałk. Mundurowe zatrzymały 41-latka, który podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszek oraz kierowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Suwałk zostali zaalarmowani, że do mieszkania dobija się mężczyzna. Agresywny 41-latek znany właścicielce stukał po oknach i chciał wejść do środka. Pod wskazanym adresem błyskawicznie pojawiły sie policjantki. Agresor będący pod wpływem alkoholu także wobec interweniujących funkcjonariuszek zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Nie stosował się do wydawanych poleceń, znieważał mundurowe oraz kierował wobec nich groźby. Suwalczanin został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza oraz gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama