Znieważył funkcjonariuszki. Odpowie przed sądem
Data publikacji 26.06.2026
,,Dobija się do okien, próbuje wejść do znajomej” takie zgłoszenie policjanci otrzymali od mieszkańca Suwałk. Mundurowe zatrzymały 41-latka, który podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszek oraz kierowanie wobec nich gróźb pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Policjanci z Suwałk zostali zaalarmowani, że do mieszkania dobija się mężczyzna. Agresywny 41-latek znany właścicielce stukał po oknach i chciał wejść do środka. Pod wskazanym adresem błyskawicznie pojawiły sie policjantki. Agresor będący pod wpływem alkoholu także wobec interweniujących funkcjonariuszek zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Nie stosował się do wydawanych poleceń, znieważał mundurowe oraz kierował wobec nich groźby. Suwalczanin został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza oraz gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: Policja Podlaska
Reklama
