Ważne i zdrowie i produkcja

Za dbałość o bezpieczeństwo pracy Chrysler Group otrzymał od Krajowej Rady Zdrowia Publicznego (NSC) aż 87 nagród i wyróżnień, co stanowi 89 procent zakładów produkcyjnych koncernu w USA. Kilkakrotnie wyróżniono wśród całej puli 53 zakłady.
NSC przyznaje nagrody w trzech kategoriach: „Najwyższy standard bezpieczeństwa zawodowego” – dotyczy to firm, w których liczba zwolnień lekarskich z powodu wypadków przy pracy jest przynajmniej o połowę niższa niż przeciętna branżowa w statystykach Ministerstwa Pracy; „Najwyższy wzrost poziomu bezpieczeństwa pracy” – dotyczy zakładów wykazujących 20-procentowy spadek tej liczby w stosunku do poprzedzającego roku oraz „Wzorowe warunki pracy” – za ograniczenie do zera ilości zwolnień lekarskich z powodu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w okresie ostatnich 12 miesięcy.
-Bezpieczeństwo pracy w Chrysler Group od dawna już zyskuje najwyższe oceny w amerykańskim przemyśle motoryzacyjnym. W ciągu ostatnich dziesięciu lat poczyniliśmy ogromne postępy na polu bezpieczeństwa i zmniejszenia zagrożeń zdrowotnych w pracy – mówi James Thomas, dyrektor ds. opieki zdrowotnej i medycznej w Chrysler Group.
Krajowa Rada Zdrowia Publicznego (National Safety Council) powstała w 1913 roku, a od 1953 działa pod egidą Kongresu USA. Dziś jest to niezależna organizacja typu non-profit o zasięgu światowym, promująca ochronę życia i zdrowia publicznego. Chrysler Group jest członkiem NSC od 1922 roku aktywnie wspierając działania Rady w zakresie ochrony bezpieczeństwa i zdrowia nie tylko swych pracowników, ale również szerokich rzesz uczestników ruchu drogowego.
autor: A.M.
źródło: DaimlerChrysler

Reklama