Reklama

Staromodne bity

  Marcin Dymiter – muzyczny podróżnik po Europie zakończył jako Emiter pierwszy Charge Festival. Wcześniej dwa oblicza wykorzystania elektroniki do tworzenia muzyki objawiły białostockie formacje Lewel i Zerova.

  Lewel od dawna był naszym cichym faworytem. Znany w świecie dzięki społecznościowemu portalowi MySpace na festiwal przygotował godne imprezy niespodzianki. Akordeonista i pełna ciepła fagocistka nadały zdehumanizowanym, transowym dźwiękom osobistego charakteru.

  Jeszcze cieplejsze bity popłynęły z trzewi elektronicznych zabawek Zerovej. Dodatkowo aż łza kręciła się w oku, kiedy w wizualizacjach wykorzystali zapis filmowy naszego miasta z zamieszkującymi je gęsto Żydami z roku 1937. W końcu na scenie zapanował znany z rozlicznych projektów ocierających się o performance Marcin Dymiter.

  Już dziś wiadomo, że chyba nikt sobie nie wyobraża, że mini-festiwal był jedynie efemerydą. Nawet jeśli nie zagości w miejskim klubie na pewno znajdą sie chętni, by tę ideę kontynuować. A wykonawców i w Polsce i choćby na Litwie jest naprawdę wielu. I już teraz liczymy, że do następnej edycji nie trzeba będzie czekać aż 12 miesięcy.

Bstok.pl z dumą patronował medialnie Festiwalowi


Fotoreportaż Bstok.pl


https://www.bstok.pl/up/news/1138_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1138_8.jpg

Reklama