W pierwszy weekend czerwca rusza Puchar Kia Picanto

W pierwszy weekend czerwca, na torze wyścigowym w Miedzianej Górze pod Kielcami nastąpi inauguracja wyścigowego pucharu KIA Picanto Cup. Do rywalizacji przystąpi niemal 30 młodych, w większości rozpoczynających swą sportową karierę kierowców. Mistrzem Polski zostanie zdobywca największej liczby punktów we wszystkich siedmiu eliminacjach cyklu wyścigów pucharowych.
Decyzja o stworzeniu wyścigowego KIA Picanto Cup zapadła w ubiegłym roku. Głównym celem było umożliwienie realizacji swych sportowych aspiracji najmłodszym i niezbyt zamożnym zawodnikom. Stąd też w regulaminie wprowadzono ograniczenie wieku dla startujących zawodników, a koszt samochodu w pełni przygotowanego do startu skalkulowano na możliwie najniższym poziomie.
Firma Kia Motors Polska postawiła na model Picanto. Modyfikacje techniczne ograniczono do minimum, praktycznie sprowadzają się one do wyposażenia auta w pakiet bezpieczeństwa. Dzięki temu koszt samochodu nie przekroczył 30 tys. zł.
Przed pierwszą eliminacją wyścigowego KIA Picanto Cup Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska, Wojciech Szyszko powiedział: – Powołując do życia markowy puchar Picanto chcieliśmy stworzyć szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. Udowadniamy przy tym, że samochód wyścigowy może być świetnie przygotowany i niedrogi. Idea tanich wyścigów trafiła na podatny grunt. Satysfakcję nam sprawia, że tak wielu młodych ludzi odpowiedziało na naszą ofertę. Warto przy tym zauważyć, że tyle uroczych dziewczyn nie startowało w polskich wyścigach chyba nigdy. Mam nadzieję, że w tak dużej i bardzo poważnie podchodzącej do Pucharowej rywalizacji grupie zabłyśnie kilka talentów. Mała Kia Picanto to dla tych młodych ludzi szansa na dużą karierę.
W pierwszych zawodach wystartuje sześć zawodniczek i dwudziestu trzech zawodników. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Grzegorz Grzyb, który ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie w wyścigach torowych i rajdach samochodowych. Kibice sportu samochodowego znają również nazwiska takich kierowców, jak Jacek Szurgot, Maciej Steinhof czy Andrzej Spława-Neyman. Zaproszenie tych zawodników do udziału w cyklu wyścigowym KIA Picanto Cup jest dla debiutantów okazją do podglądania tajemnic warsztatu kierowcy wyścigowego, ale także wyzwaniem sportowym. Startując wspólnie z utytułowanymi zawodnikami podnoszą umiejętności i, zapewne, będą starali się ich pokonać. W każdym z wyścigów zawodnicy będą zdobywali punkty za zajęte miejsca; za miejsce 1. – 35 punkty, 2. – 32, 3. – 30, 4. – 29, i tak dalej, aż do miejsca 32, za które do dorobku zawodnika zostanie doliczony 1pkt..
Pierwsza eliminacja wyścigowego KIA Picanto Cup odbędzie się na torze w Miedzianej Górze. W każdej eliminacji zawodnicy będą mieli do pokonania 7 okrążeń po czym ponownie (w kolejności zajętych miejsc) ustawią się na polach startowych i ruszą do kolejnego wyścigu, także na dystansie 7 okrążeń. W każdym z wyścigów zawodnicy zdobywają punkty, których suma stanowi podstawę do klasyfikacji w eliminacji. W sezonie 2006 rozegranych zostanie 7 eliminacji:
I runda 2-3 czerwca Tor Kielce
II, III runda 30 czerwca – 1 lipca Tor Poznań
IV, V runda 28-29 lipca Tor Poznań
VI runda 25-26 sierpnia Tor Kielce
VII runda 13-14 października Tor Poznań
autor: Bstok.pl
Źródło KIA

Reklama