Reklama

Białystok Ojcu Świętemu

  Białostoczanie już drugi raz odpowiedzieli na apel księdza Kołpaka i funduszu ”Białystok Ojcu Świętemu”. Na zorganizowanym na Krywlanach festynie nikt nie szczędził grosza na pomoc najbiedniejszym dzieciom.

  Okazją do spotkania była rocznica urodzin Jana Pawła II. W pobliżu miejsca papieskiej celebry wyrosła scena, na której można było zobaczyć wielu młodzieżowych wykonawców z sercem zabawiających białostoczan w każdym wieku, których na teren lotniska przyciągnął szczytny cel. Między tłumami białostoczan jak mrówki uwijały się rzesze wolontariuszy, którym nikt nie szczędził choćby symbolicznej złotówki.

  W ubiegłym roku dzięki festynowi i powołaniu funduszu ”Białystok Ojcu Świętemu” 300 dzieci z najuboższych rodzin miało zapewnione wakacje, a piętnastka zdolnych gimnazjalistów otrzymała stypendia. W tym roku już wiadomo, że setka dzieciaków pojedzie na obóz, a wsierpniu te które nie mają szansy na wyjazd z różnych względów będą miały zorganizowane półkolonie. ”Bogatym jest ten kto daje” wypisano na papieskim ołtarzu. I rzeczywiście. Białostoczanie nie zawiedli, a na pamiątkę z festynu zostaną płyty z filmem przypominającym jak przed rokiem żegnaliśmy Jana Pawła II.

https://www.bstok.pl/up/news/793_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/793_7.jpg

Reklama