Szybki Chrysler 300C

Najszybszy Chrysler 300C SRT8 został wyposażony w potężny silnik HEMI zapewniający fascynujące osiągi.
Specjalna dywizja Chryslera o nazwie Street and Racing Technology zajmująca się przygotowywaniem specjalnych, zmodyfikowanych wersji samochodów, tym razem nie zawiodła. Model sygnowany końcówką SRT8 został wyposażony w powiększoną jednostkę HEMI V8 o pojemności 6,1 litra. Zwiększenie pojemności z 5,7 litra zaowocowało poważnym skokiem wydajności. Kilka modyfikacji w obrębie układów odpowiedzialnych za dynamikę samochodu zaowocowało zwiększeniem liczby koni mechanicznych z 340 do 425 KM. Nigdy dotąd silnik produkowany przez Chryslera nie posiadał tak wysokiego współczynnika pojemności do mocy. Napędzany na tylny napęd Chrysler rozpędza się teraz do 'setki’ zaledwie w pięć sekund. Jest to czas lepszy o 1,4 sekundy od poprzedniej wersji silnikowej. Nadwozie samochodu otrzymało kilka modyfikacji, nadając mu jeszcze bardziej sportowego i agresywnego znaczenia. Przód samochodu został wykonany z lekkich elementów, pozwalających na idealne rozłożenie masy samochodu oraz pozwalające, a także na bardziej wydajny przepływ powietrza. Wyposażono go także w nowe wloty powietrza oraz specjalnie zaprojektowane boczne progi. Z tyłu samochodu odnajdziemy podwójne, chromowane rury wydechowe. Całość osadzono na dwudziestocalowych felgach z lekkiego aluminium.
Na potrzeby nowego modelu zastosowano wysoko wydajne hamulce sportowe Brembo. Nad obniżonym o 13 mm zawieszeniem czuwają amortyzatory Bilstein. System ESP został także całkowicie przeprogramowany, aby móc sprawnie działać w nowych warunkach.
Samochód ten pojawi się w Europie już we wrześniu tego roku. Fanatycy potężnych silników HEMI będą musieli za niego zapłacić w przeliczeniu około 220 tysięcy złotych.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama