Nazwa pozostaje – Kia Cee’d

Władze koreańskiego koncernu potwierdziły, iż nowy model będzie się nazywać Kia Cee’d, czyli tak samo jak zaprezentowany w tym roku w Genewie koncepcyjny model, stanowiący zapowiedź nowego auta z segmentu C.
Światowa premiera Kia Cee’d będzie miała miejsce już 28 września podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu zostały zaprezentowane już przy okazji wystawy londyńskiej. Jest to pierwsze auto marki Kia zaprojektowane z myślą o europejskim rynku, wytwarzane będzie w nowej słowackiej fabryce koncernu i sprzedawane wyłącznie na Starym Kontynencie. W sprzedaży w pierwszych krajach Kia Cee’d pojawi się już pod koniec tego roku. Na polskim rynku, jak dowiedzieliśmy się w polskim oddziale Kia, zadebiutuje najprawdopodobniej z początkiem przyszłego roku.
Nazwa Cee’d została wybrana z kilku powodów tłumaczy Jean-Charles Lievens, wiceprezes Kia Motors Europe. CE symbolizuje Wspólnotę Europejską (European Community), zaś ED (European Design) oznacza, iż auto to zostało zaprojektowane z myślą o europejskim kliencie. Poza tym jest krótka, dynamiczna oraz niekonwecjonalna – inna niż większość obecnych w sprzedaży. Powinna być też łatwa do zapamiętania i co ważne, ma się podobać klientom.
autor: Bstok.pl
Źródło Kia

Reklama