» Piotr Pawlak wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars

Piotr Pawlak wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-09-07

Wyświetlono: 55 razy

Piotr Pawlak wyróżniony nagrodą Automotive News Europe Rising Stars

Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska otrzymał nagrodę Automotive News Europe Rising Stars, w kategorii Sprzedaż. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie dla młodych wybitnych specjalistów (maksymalny wiek – do ukończenia 45 roku życia), którzy w branży motoryzacyjnej osiągnęli największe sukcesy i wykazują się niezwykłymi umiejętnościami, wiedzą i ambicją.

foto © Ford

Tegoroczna, jedenasta już edycja Automotive News Europe Rising Stars jest wyjątkowa, bowiem przypada na skomplikowany pod wieloma względami czas pandemii. Niemal wszyscy specjaliści branży motoryzacyjnej mieli bardzo trudne zadanie, by połączyć budowanie i podtrzymywanie relacji z klientami, dostawcami, partnerami biznesowymi oraz współpracownikami za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej, z możliwie jak największą elastycznością, aby móc również w tym czasie odnaleźć miejsce na życie osobiste.

 

Kluczowa, w przypadku tej nagrody, jest umiejętność szybkiego dostosowywania się, ciągłego znajdowania innowacyjnych sposobów na pokonanie nieustannie pojawiających się wyzwań.

 

– Jednym z naszych największych sukcesów od momentu objęcia przeze mnie stanowiska prezesa, było umocnienie pozycji Forda na polskim rynku. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku Ford był liderem sprzedaży samochodów dostawczych, podwoiliśmy udział w rynku sprzedaży samochodów osobowych do klientów indywidualnych oraz zachęciliśmy ich do wyboru naszych  SUV-ów i crossover-ów zamiast tradycyjnych aut osobowych – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Niezwykle ważne było nawiązanie partnerskich relacji z autoryzowanymi dilerami oraz wspólna praca nad przywróceniem rentowności całej sieci dilerskiej. Przed nami wiele strategicznych wyzwań oraz planów, których realizacja pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów – dodał Piotr Pawlak.

 

Od 2011 roku, kiedy to przyznano nagrody po raz pierwszy, Automotive News Europe wyróżnił ponad 200 błyskotliwych i utalentowanych młodych specjalistów branży motoryzacyjnej. Do tej pory tylko dwóch Polaków otrzymało tę nagrodę. Dla Piotra Pawlaka jest to ogromne wyróżnienie tym bardziej, że osiągnięcie sukcesu na taką skalę w tak młodym wieku to niemal bezprecedensowe wydarzenie. Mało tego, udało się to osiągnąć w rekordowym tempie! Stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego firmy Ford Polska objął niemal dokładnie rok temu – 1 września 2020 roku.

 

Piotr Pawlak z branżą motoryzacyjną związany jest od 2011 roku, zdobywając doświadczenie na różnych stanowiskach w dużych koncernach motoryzacyjnych w Belgii i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, koordynację strategicznych projektów, planowanie produktu, a jako dyrektor regionalny w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną – sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej oraz obsługę posprzedażową.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford Mindfulness demonstruje, dlaczego najlepsze miejsce do walki z codziennym stresem może znajdować się za kierownicą samochodu
» Ford usprawnia parkowanie dzięki automatowi
 Inne artykuły

» CUPRA prezentuje Tavascan Extreme E Concept 2021-09-07
  Tavascan Extreme E Concept CUPRA wychodzi z propozycją następcy samochodu wyścigowego e-CUPRA ABR XE1. To CUPRA Tavascan Extreme E Concept, którego światowa premiera ma miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium. W konstrukcji nadwozia modelu zastosowano włókna lniane, dzięki czemu… więcej »

» Nissan LEAF w roli taksówki 2021-09-02
  LEAF 2019 Elektryczne taksówki należące do działającej w rejonie Zielonej Góry korporacji Evity pokonały łącznie już ponad milion kilometrów. Operator ten, który swoją działalność rozpoczął w styczniu 2020 roku udostępniając klientom 5 w pełni elektrycznych Nissanów LEA… więcej »

» Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept 2021-09-02
  CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA przedstawia wizję nowego w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego jako samochodu o odważnym i dynamicznym wyglądzie ze sportowym zacięciem. CUPRA UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego CUPRA City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobil… więcej »

» Trzecie miejsce dla Mitsubishi w rankingu J.D. Power 2021 2021-09-02
  Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że zajęła trzecie miejsce wśród 32 marek motoryzacyjnych w badaniu J.D. Power 2021 U.S. Initial Quality Study (IQS), które mierzy nastroje konsumentów po 90 dniach posiadania nowego pojazdu. Mitsubis… więcej »

» Online’owa, światowa premiera Audi grandsphere concept 2021-09-01
  Po Audi skysphere concept, cztery pierścienie prezentują kolejnego przedstawiciela nowej rodziny trzech pojazdów koncepcyjnych: Audi grandsphere concept. W ten sposób marka rodem z Ingolstadt ilustruje swoją wizję progresywnego luksusu, mobilności jutra oraz p… więcej »

» 30 lat współpracy Mazdy i Bose 2021-08-31
  Rok 1991 zapoczątkował partnerstwo technologiczne, które trwa od trzech dekad i obejmuje wiele modeli samochodów. Od czasu, gdy trzydzieści lat temu Mazda i Bose rozpoczęły współpracę nad modelem Mazda RX-7 trzeciej generacji, obie firmy kontynuują rozwój inno… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama