Reklama

PIK poszukuje mistrzów piosenki, recytacji i czeka na teatry amatorskie

Startują PIKtoGRAmy – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej. Tematem tej edycji jest woda, a inspiracją słowa Talesa z Miletu: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”. Finał PIKtoGRAmów obędzie się w dniach 18-23 kwietnia w Spodkach PIK w Białymstoku.


Temat wody pozwoli skupić się młodym recytatorom, wokalistom i aktorom na obserwacji otaczającego ich świata, uzmysłowić sobie jak ważnym elementem życia jest woda. Przegląd będzie też okazją, by ten żywioł opisać, przybliżyć i oswoić.

Struktura konkursu, w porównaniu do lat ubiegłych, nie zmieniła się: przewidziane są eliminacje szkolne, przedszkolne, miejskie i gminne, które pozwolą wytypować uczestników do przeglądu wojewódzkiego.

Nowością jest rozszerzenie kategorii wiekowych – Podlaski Instytut Kultury zaprasza do udziału w przeglądzie także osoby dorosłe, w tym studentów i seniorów. Przegląd będzie realizowany w formie konkursu, w trzech zasadniczych kategoriach: Mistrzowie Recytacji, Mistrzowie Piosenki oraz Forum Teatrów Niezawodowych.

Regulamin przeglądu oraz formularze do rejestracji są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury

źródło: Podlaskie Instytut Kultury
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama