700 koni Peugeot’a 908 RC

Na salonie samochodowym w Paryżu Peugeot zaprezentuje model 908 RC, który napędzany jest 700-konnym, wysokoprężnym silnikiem V12. Identyczna jednostka wykorzystana będzie w bolidach startujących w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.
Peugeot 908 RC jest samochodem studyjnym, który na specjalne potrzeby tego projektu został dodatkowo usportowiony. Czterodrzwiową limuzynę przede wszystkim zdobi niesamowicie zaakcentowane logo Peugeot i reflektory LED, które dbają o agresywny wygląd samochodu. Szerokie wloty powietrza i obniżona wysokość modelu 908 RC mają budzić respekt u konkurentów.
Cała sylwetka auta utrzymana jest w formie auta o nadwoziu Coupe, a tył auta dodatkowo został wzbogacony o dyfuzor zapewniając tym samym większą siłę docisku podczas szybkiej jazdy.
Z zewnątrz sportowy, wewnątrz ultra-luksusowy. Aplikacje z drewna, skóry i aluminium to wizytówka koncepcyjnego Peugeota. Na pokładzie nie zabrakło monitorów, różnegorodzaju odtwarzaczy i gadżetów symbolizujących luksus. Kierowca dodatkowo z kierownicy, która na w dolnej części jest spłaszczona ma możliwość kompletnej obsługi wszystkich istotnych instrumentów.
autor: Bstok.pl
Źródło Peugeot

Reklama