Jak zbudować firmową flotę pojazdów?

Reklama

W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma transportowa lub handlowa potrzebuje doskonale rozbudowanej floty samochodów osobowych oraz ciężarowych. Budowa własnej floty to niejedyny problem – warto też wiedzieć, jak prawidłowo nią zarządzać i optymalizować koszty użytkowania pojazdów. Jedną z ciekawych opcji, aby móc nieco ograniczyć firmowe wydatki jest współpraca z mLeasing w zakresie finansowania leasingu lub najmu długoterminowego aut osobowych i ciężarowych.

Leasing auta firmowego – dlaczego to dobry pomysł?

Podstawą do zbudowania idealnej floty samochodowej w swojej firmie jest nie tylko znalezienie odpowiednich pojazdów, ale także dopasowanie formy finansowania do potrzeb przedsiębiorstwa. W przypadku oferty mLeasing można zyskać naprawdę wiele. W przypadku aut osobowych sprawa jest dość prosta. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych pojazdów ze strony, podpisać dokumenty, a gotowe auto zostanie przekazane nawet w ciągu 48 godzin. Leasing pojazdu w mLeasing jest dostępny już z zerową wpłatą początkową oraz opcją przyznania finansowania w uproszczonej procedurze nawet do 100 tys. złotych netto.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w kwestii leasingu samochodów ciężarowych. Oferta mLeasing obejmuje finansowanie do kwoty 3 mln z uproszczoną procedurą weryfikacji wniosku, a także okres finansowania w PLN lub EUR nawet do 60 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że leasingi są dostępne tylko dla określonych przedsiębiorców:

  • spółek prawa handlowego,
  • firm działających co najmniej 12 miesięcy,
  • osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą.

Budowa firmowej floty – o czym trzeba pamiętać?

Aby zbudować bezpieczną i wydajną flotę pojazdów (osobowych lub ciężarowych), koniecznie trzeba określić potrzeby przedsiębiorstwa. Przed wyborem konkretnego pojazdu, warto zwrócić uwagę na jego przestrzeń ładunkową, spalanie, osiągi oraz cenę. To kluczowe elementy, które pozwalają na wybór odpowiednich pojazdów przeznaczonych do konkretnych typów działalności gospodarczych.

Podczas tworzenia nowej floty samochodów, warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, kto będzie zarządzać samochodami. Menedżer floty to osoba, która jest w pełni odpowiedzialna za stan techniczny firmowych aut, a także za szkolenia pracowników odnośnie do ich poprawnego użytkowania. Po określeniu potrzeb firmy i wyborze aut warto też zadbać o bezpieczeństwo samych pojazdów. Tutaj najlepiej sprawdzają się moduły GPS, alarmy oraz moduły kosztów, które pozwalają na zapisywanie i analizowanie wydatków związanych z utrzymaniem pojazdów.

Firmowa flota a koszty – czy można je ograniczyć?

Wybierając mLeasing można w znacznym stopniu ograniczyć firmowe wydatki, szczególnie na etapie poszukiwania nowych lub używanych aut do leasingu. Miesięczne koszty leasingu nie obciążają tak mocno budżetu firmowego, jak zakup pojazdu za gotówkę w kwocie setek tysięcy złotych. Dodatkowe wydatki związane z firmową flotą samochodów, to:

  • paliwo,
  • wymiana części eksploatacyjnych,
  • wizyty w autoryzowanych serwisach producenta.

Reklama