Reklama

„Scena Mistrzów”- koncert w UMFC

W programie koncertu usłyszymy utwory Jan Koetsiera – Allegro Maestoso op. 58 na puzon basowy i fortepian, „Nokturn op. 7” Franza Straussa, „Bolivar” Erica Cook’a, „A Winter’s Night” Kevina McKee oraz „Canzone op.55” dzieło Maxa Brucha. Na tubę i fortepian zostanie wykonany utwór  Jana Koetsiera – Sonatina op. 57 w tempie: allegro, tempo di minuetto oraz allegro moderato.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z biogramami wykonawców.

Bartosz Bury – urodził się 20 lipca 1987 roku w Bielsku – Białej. Naukę gry na puzonie rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem prof. Zdzisława Stolarczyka w POSM I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej.                      

Po ukończeniu szkoły studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie puzonu tego samego pedagoga, którą ukończył z wyróżnieniem w 2012 roku. Studia muzyczne kontynuował w latach 2014 – 2016 w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii, w klasie puzonu prof. Iana Bousfielda.  Swoje umiejętności doskonalił na kursach i lekcjach takich muzyków, jak: Christian Lindberg, Jörgen van Rijen, Jonas Bylund, James Markey, Joseph Alessi, Remko de Jäger, Pierre Volders i Dale Clevenger.  Jest laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień uzyskanych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004 i 2005, Fundacji Yamaha w 2009 roku oraz stypendystą Karitative Stiftung Dr. Gerber-ten Bosch w Zurychu w 2015 roku.  Współpracował z czołowymi orkiestrami takimi jak m.in.: Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Capella Cracoviensis, Kammerphilharmonie Graubünden (Szwajcaria).  Od 2011 roku jest zatrudniony na stanowisku pierwszego puzonisty w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki im. S. Moniuszki w Białymstoku.

Wojciech Rolek – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną  w Krakowie w klasie tuby Jakuba Urbańczyka. W ramach programu Sokrates – Erasmus odbył semestr w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt am Main w klasie Siegfrieda Junga. Został laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”. Od 2007 roku jest tubistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest nauczycielem w klasie tuby i sakshornu w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku. W latach 2011 – 2019 był nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Od 2013 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku, ucząc w klasie tuby oraz prowadząc zespoły kameralne. Współpracował z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska oraz Opera Krakowska.

Adam Kondratowicz – pianista i kameralista. Absolwent Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich i seminariach prowadzonych przez wybitnych pianistów takich jak: prof. A. Jasiński, prof. W. Mierżanow,  prof. J. Marchwiński, K. Kenner.  Od roku 1998 pracuje jako pianista – akompaniator na białostockim Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC akompaniując w klasach: skrzypiec, altówki, wiolonczeli, trąbki, oboju, waltorni, tuby. Prowadził również zajęcia z fortepianu dla instrumentalistów  i wokalistów. W 2004 r podjął pracę w charakterze pianisty – korepetytora na kierunku Wokalistyka akompaniując w klasach śpiewu solowego różnych pedagogów ( prof. Cezarego Szyfmana,  prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej, prof. Anny Jeremus – Lewandowskiej, ad. dr Aleksandra Teligi, ad. dr hab. Marty Wróblewskiej). Od kilku lat współpracuje z Białostockim Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki biorąc udział w licznych koncertach oraz konkursach organizowanych w ramach Moniuszkowskich Festiwali Podlasia. Od 2012r jest pedagogiem w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Prowadzi tam zajęcia z fortepianu obowiązkowego oraz akompaniamentu dla instrumentalistów.

źródło: UMFC, filia w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama