Fiat Linea – następna premiera Fiata

Fiat Linea, który bazuje na popularnym modelu Grande Punto, ma według zapewnień koncernu z Turynu zająć do roku 2012 drugie miejsce w gamie włoskiej marki po względem wielkości sprzedaży. Realizację tego celu zapewnić mają m.in. inwestycje o wartości około 500 mln EUR, które pójdą na uruchomienie niezbędnej bazy produkcyjnej.
Fiat Linea to limuzyna z segmentu C dostępna w trzech wersjach silnikowych. Nowy samochód produkowany będzie w tureckim zakładzie TOFAS w Bursie. W późniejszym czasie plany przewidują uruchomienie montażu pojazdu w fabrykach zlokalizowanych również Brazylii, Rosji, Indiach oraz Chinach, co w sumie daje dostawy na poziomie ponad 280 tys. egzemplarzy.
Zaprojektowany w Centro Stile Fiat, nowy Fiat Linea charakteryzuje się elegancją i dynamizmem. Dbałość o stylistykę widoczna jest również we wnętrzu. Harmonijne wykończenie doskonale współgra z sylwetką pojazdu, tworzy przytulne, jasne otoczenie gwarantujące niezwykłą swobodę ruchu oraz wyjątkowy komfort jazdy zarówno kierowcy jak i pasażerom. Właściwości te wynikają z rozmiarów samochodu (pod tym względem Fiat Linea przoduje w swojej klasie). Jego długość to 4,56 m, szerokość 1,73 m, wysokość 1,5 m, a rozstaw osi to 2,6 m, nie mówiąc o obszernym bagażniku o pojemności 500 litrów. Jeśli fotele zostaną całkowicie złożone, mamy od dyspozycji aż 1175 litrów.
Jest to samochód elegancki, funkcjonalny we włoskim stylu. Fiat Linea będzie dostępny w różnych wersjach i będzie charakteryzował się wyposażeniem z wyższej półki, tak jak na to wskazują wyrafinowane elementy podnoszące komfort i jakość jazdy.
Fiat Linea oferować będzie bogaty wybór wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo jazdy zarówno kierowcy jak i pasażerów, a także bogatą gamę silników benzynowych oraz Diesla, współpracujących z mechanicznymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Wszystko to sprawia, że model charakteryzuje się znakomitymi osiągami oraz niskimi kosztami utrzymania przy zachowaniu dbałości o stan środowiska naturalnego.
autor: T.K.
Źródło: Fiat

Reklama