Reklama

Żubr zaopiekuje się Plantami

  Mieszkańcy Białegostoku zadecydowali! Żubr w ramach akcji „Żubr. Tu się wybiera” zaopiekuje się Plantami. Od samego początku trwania plebiscytu, czyli od 1 kwietnia zagospodarowanie wybranego odcinka na Plantach konkurowało mocno ze skwerem przy Ratuszu Miejskim. Wynik pokazał, jak ważnym miejscem wypoczynku białostoczan są Planty i jak bardzo mieszkańcy pragną ich zagospodarowania.

  Plebiscyt prowadzony był we współpracy z przedstawicielami patronów mediowych: Kurierem Porannym, Gazetą Współczesną, Polskim Radiem Białystok, TVP3 Białystok oraz naszym portalem. Mieszkańcy Białegostoku mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem kuponów drukowanych w Kurierze Porannym oraz Gazecie Współczesnej oraz poprzez ankiety internetowe zamieszczone na stronie gazet, a także na stronach internetowych radia, TVP3 Białystok oraz bstok.pl. Odzew nastąpił natychmiast – w ciągu kilku dni ankiety na poszczególnych stronach www były pełne głosów, a do redakcji Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej spływały kolejne kupony. Łącznie na Planty spłynęło 68% głosów.

  Warto przypomnieć, że zakończony plebiscyt „Żubr. Tu się wybiera” to tylko początek akcji Żubra – już od 11 czerwca do końca lipca rozpocznie się zbiórka funduszy, które pomogą Żubrowi zaopiekować się Plantami. Wysokość zebranych sum będzie znana na początku sierpnia; najpóźniej do końca października odnowione Planty – miejsce odpoczynku i relaksu mieszkańców Białegostoku na świeżym powietrzu – znów cieszyć będzie nowym blaskiem! A co na ten temat mówi sam Żubr? „Żubr gorąco dziękuje mieszkańcom Białegostoku za zaangażowanie się w plebiscyt i głosowanie. Teraz intensywnie pracuje nad szczegółowym planem zagospodarowania zwycięskiego miejsca. Żubr pochodzi z Podlasia oraz kojarzony jest z naturą i relaksem na świeżym powietrzu, więc tym bardziej wybór Plant pokazał, że i dla mieszkańców to ważne wartości. Odnawiając i upiększając Planty chce dać odrobinę zieleni i chwilę wytchnienia na powietrzu mieszkańcom naszego regionu”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Reklama