BMW Night Vision dostępny w autach serii 5 i 6

BMW Night Vision to innowacyjny system wspomagania kierowcy. Jesienią 2005 roku wprowadzony został do BMW serii 7, a od marca 2006 dostępny będzie również w BMW serii 5 Limuzyna i Touring oraz serii 6 Coupé i Cabrio. Ta zapewniająca dodatkowe bezpieczeństwo w nocy technologia oferowana jest zatem przez BMW nie tylko w najbardziej ekskluzywnych modelach, ale również łącznie w 5 seriach modelowych. Dzięki temu BMW Night Vision dostępny będzie dla większej liczby użytkowników.
Zastosowanie kamer termograficznych wykorzystujących technologię promieni podczerwonych to zarazem wsparcie dla kierowcy i ochrona, jak i większe bezpieczeńswo dla innych uczestników ruchu.
Kamera termograficzna wykrywa ludzi, zwierzęta i inne obiekty znajdujące się przed samochodem, zanim staną się one widoczne dla ludzkiego oka. Wygenerowany przez system obraz przesyłany jest do centralnego monitora, na którym obiekty o największej ciepłocie widać jako najjaśniejsze. Dlatego też ludzie i zwierzęta widoczne są szczególnie dobrze.
Kamera termograficzna pokrywa odległość aż do 300 mertów przed pojazdem. BMW Night Vision zwiększa zatem w znacznym stopniu bezpieczeństwo jazdy po zmroku i jest szczególnie przydatna poza miastem, na wąskich uliczkach, na wjazdach na posesję i w nieoświetlonych garażach podziemnych.
BMW Night Vision, wraz z wprowadzonym jesienią 2005 w serii 5, 6 i 7 asystentem świateł drogowych, który po aktywacji na kierownicy, automatycznie przełącza długie światła, to innowacyjne rozwiązania technologiczne w znacznym stopniu zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
Po badaniach porównawczych konstruktorzy BMW zdecydowali się na wykorzystanie innowacyjnej technologii Far Infrared (FIR), ponieważ najlepiej sprawdza się w przypadku lokalizacji ludzi, zwierząt i innych obiektów podczas jazdy nocą.
Jej najważniejszezalety to: Koncentracja na najważniejszych elementach obrazu -Technologia Far Infrared polega na użyciu kamery termograficznej szczególnie wyróżniającej osoby, zwierzęta i inne obiekty o wyższej temperaturze. Aby nie utrudniać rozpoznania postaci i tym samym nie spowalniać reakcji kierowcy, FIR nie pokazuje szczegółów sytuacji drogowej a jedynie jej najistotniejsze elementy. Innymi słowy, aby nie rozpraszać uwagi kierowcy, pominięte zostają detale.
autor: Bstok.pl
Źródło BMW

Reklama