„Zwierzak bezpieczny w podróży”

Ssangyong Poland został partnerem akcji „Zwierzak bezpieczny w podróży”. Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Organizatorem akcji „Zwierzak bezpieczny w podróży” jest miesięcznik „Cztery Łapy”.
Wielu posiadaczy zwierząt nigdy nie wyjeżdża ze swoim zwierzakiem, obawiając się komplikacji związanych z przewozem pupila w aucie. Wszyscy wiemy, że przewożenie zwierząt może sprawiać kłopoty. Celem akcji jest propagowanie bezpiecznego przewozu zwierząt. Ssangyong chce przekonać właœcicieli zwierząt do stosowania kilku prostych reguł, które ułatwią podróż zarówno zwierzętom, jak i ich właśœcicielom.
Najlepiej do przewożenia domowych zwierzaków nadają się samochody typyukombi lub van: można wtedy przewozić zwierzę w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażowej, wyłożonej matą ochronną, która zapewnia psu dobrą przyczepnoœć. Jeżeli nie mamy samochodu typu van, możemy posadzić psa na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Małe zwierzęta, np. koty lub króliki, możemy przewozić w specjalnym transporterze, umieszczonym na tylnej kanapie auta i przypiętym pasami bezpieczeństwa. Jest on wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki.
Niektóre zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na chorobę lokomocyjną, zatem przed dłuższą podróżą wskazana jest wizyta u weterynarza, który udzieli porady jak uniknąc tego przykrego problemu. Na trzy godziny przed planowana jazdą nie należy karmić zwierząt a w czasie podrózy trzeba zapewnić im dopływ śœwieżego powietrza. Stosując się do tych porad możemy śœmiało ruszać w trasę i nie zastanawiać się, kto w tym roku zaopiekuje się naszym pupilem podczas urlopu.
autor: Bstok.pl
Źródło Ssangyong

Reklama