Volvo C30 debiut w Paryżu

Stworzone zostało z myślą o młodej, dynamicznej grupie klientów – mieszkańcach wielkich miast prowadzących aktywne życie zawodowe i prywatne. C30 po raz pierwszy został zaprezentowany we wrześniu na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Volvo szacuje, iż roczna sprzedaż modelu wynosić będzie 65 000 sztuk rocznie, 75% nabywców pochodzić będzie z Europy. Produkcja C30 rozpocznie się jeszcze w 2006 roku.
Konstrukcja C30 umożliwia dużą kontrolę kierowcy nad pojazdem oraz precyzję prowadzenia. Składa się na to cała gama inteligentnych rozwiązań. Układ kierowniczy ma wspomaganie elektrohydrauliczne (hydrauliczne w modelu benzynowym o pojemności 1,6 l); niewielki rozmiar i zastosowany design pozwala C30 poruszać się zwinnie nawet w ramach małych przestrzeni. Zwarte i silne nadwozie, szeroki rozstaw kół i stosunkowo duży rozstaw osi zapewniają wyjątkowo stabilne i dynamiczne właściwości jezdne. Godnym uwagi jest także obecne w C30 podwozie z zawieszeniem przednim typu MacPherson oraz wielowahaczowa tylną osią Multilink.
C30 podobnie jak wszystkie modele Volvo, zapewniać będzie wysokie poczucie bezpieczeństwa swoim pasażerom. Szybka reakcja układu kierowniczego, przewidywalne działanie, boczne szyby zapewniające panoramiczny widok z każdego miejsca w samochodzie to tylko niektóre z cech wyróżniających modelu. Dużym udogodnieniem dla kierowcy będzie z pewnością elektroniczny system kontroli martwego pola BLIS (Blind Spot Information System) stale monitorujący sytuację na drodze i funkcje samochodu. Zaawansowana konstrukcja samochodu zwiększa ochronę w razie kolizji.
Wygląd modelu produkcyjnego współgra z wyglądem C30 Design Concept, zaprezentowanym przez Volvo na targach motoryzacyjnych w styczniu 2006 r. w Detroit. Niezwykle funkcjonalne wnętrze C30 zostało zaopatrzone w inteligentne i wszechstronne rozwiązania, dzięki którym pasażerowie zarówno przednich jak i tylnich siedzeń będą mogli cieszyć się prawdziwym komfortem jazdy. W samochodzie przewidziano wygodne siedzenia dla 4 dorosłych osób. W standardowym wyposażeniu znajduje się klimatyzacja oraz filtr pyłków, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury i jakości otaczającego powietrza. W wyposażeniu dodatkowym znajduje się układ elektronicznego sterowania klimatyzacją ECC (Electronic Climate Control) oraz uzupełniający go system kontroli jakości powietrza IAQS (Interior Air Quality System).Oprócz wspomnianych rozwiązań C30 wyróżnia światowej klasy system audio o głębokim brzmieniu. Użytkownik C30 będzie miał do wyboru aż trzy poziomy systemu audio.
autor: Bstok.pl
Źródło Volvo

Reklama