BMW w Paryżu

Po raz pierwszy zostanie zaprezentowane publiczności nowe BMW X3. Obok nowej wersji popularnego SAV-a (Sports Activity Vehicle) w stolicy Francji obejrzeć można będzie także BMW serii 3 Coupé i BMW M6 Cabrio. Ponadto firma BMW przedstawi nowe, sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe i wysokoprężne do BMW serii 3.
Kolejną prezentowaną innowacją w zakresie budowy silników będzie inteligentna regulacja wytwarzania prądu, zwiększająca dynamikę i wydajność nowoczesnych samochodów poprzez przesunięcie wytwarzania prądu dla sieci pokładowej na fazy hamowania silnikiem i hamulcami. Na wystawie Mondial de l’Automobile 2006, odbywającej się od 30 września do 15 października na terenie Targów Paryskich organizatorzy spodziewają się ponad 1,5 mln odwiedzających.
BMW X3 zaprezentuje publiczności paryskiej wyrafinowaną stylistykę, ekskluzywne wnętrze i nowe silniki. Nowa wersja popularnego modelu w segmencie SAV (Sports Activity Vehicle) przekonuje ponadto najwyższą zwinnością na drodze i potężnym ciągiem w terenie. Najwyższym modelem jest BMW X3 3.0sd, napędzany sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 210 kW/286 KM z technologią VTT (Variable Twin Turbo).
Nowe BMW serii 3 Coupé fascynuje sportowo-eleganckim wyglądem, opływową sylwetką oraz maksymalną dynamiką. Ponadto jest po raz pierwszy oferowane z inteligentnym system napędu na cztery koła BMW xDrive. Najwyższym modelem jest BMW 335i Coupé wyposażone w sześciocylindrowy silnik rzędowy w technologii Twin Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny High Precision Injection o mocy 225 kW/306 KM.
Kolejną atrakcją Mondial de l’Automobile jest BMW M6 Cabrio. To otwarte, czteroosobowe auto stworzone przez BMW M GmbH jest supersportowym, a zarazem ekskluzywnym kabrioletem. Jego 5-litrowy silnik 10-cylindrowy o mocy 373 kW/507 KM, to wielokrotny zdobywca renomowanej na całym świecie nagrody „Engine of the Year”.
Ponadto w Paryżu zaprezentowane zostaną nowe, sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe i wysokoprężne do BMW serii 3. BMW oferuje pierwszy na całym świecie 3-litrowy sześciocylindrowy silnik rzędowy w technologii Twin Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny drugiej generacji zarówno w nowym BMW serii 3 Coupé, jak w limuzynie i touringu serii 3. Dla wszystkich wersji BMW serii 3 dostępny jest najbardziej sportowy sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny na świecie o pojemności 3,0 l, skrzyni korbowej wykonanej całkowicie z aluminium i technologii Variable Twin Turbo. W BMW 335d osiąga on moc 210 kW/286 KM oraz maksymalny moment obrotowy 580 Nm. Drugi nowy sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny oferowany jest w BMW 325d. Ma on moc 145 kW/197 KM i przekonuje swą dynamiką i wydajnością. Nowe BMW 325d Limuzyna zużywa w cyklu pomiarowym UE jedynie 6,4 l oleju napędowego na 100 km.
autor: Bstok.pl
Źródło BMW

Reklama