» Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy

Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy

  Dodano: 2022-06-08

Wyświetlono: 36 razy

Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy

Samochody elektryczne zyskują na popularności, nic więc dziwnego, że na ten rodzaj napędu decydują się coraz częściej np. kierowcy taksówek. Elektryczne auta można spotkać także w szkołach nauki jazdy. Jedną z takich szkół prowadzi Marcin Kukawka z Poznania, który już jakiś czas temu uzupełnił flotę użytkowanych do nauki pojazdów o Volkswagena e-up! Skąd wziął się pomysł i jak odbierają go kursanci?

foto © Volkswagen

We flocie szkoły jazdy HigH z Poznania znajdują się wyłącznie Volkswageny up! Kursanci Marcina Kukawki nie tylko uczą się jeździć pod okiem doświadczonych instruktorów, lecz także mogą zapoznać się z nowoczesną motoryzacją i poznać zalety samochodu elektrycznego. Wszyscy szkolący się w ośrodku HigH przyszli kierowcy mają taką okazję, nawet jeśli zdecydują się na kurs na samochodzie z napędem „tradycyjnym”. Każdy kursant przynajmniej dwie godziny spędza za kierownicą Volkswagena e-up!, więc może przekonać się, jakie zalety ma napęd elektryczny. Jest także możliwość, by zrobić cały kurs jeżdżąc wyłącznie Volkswagenem e-up! i zdać w nim egzamin. Trzeba tylko pamiętać, że wówczas będzie to kurs pojazdem z automatyczną skrzynią biegów i po zdanym egzaminie w prawie jazdy znajdzie się adnotacja (kod 78), że uprawnia ono wyłącznie do prowadzenia pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. 

 

„Samochód elektryczny ma wiele plusów. Ma też oczywiście pewne wady, choć w zasadzie uważam, że lepiej nazywać je ograniczeniami” – mówi Marcin Kukawka. „Jeśli nauczymy się rozsądnie użytkować samochód elektryczny, to te ograniczenia (np. zasięg) przestają być problemem. Zalety to przede wszystkim niskie koszty użytkowania, a także możliwość korzystania z przywilejów, takich jak jazda buspasami w dużych miastach czy możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach” – dodaje właściciel Szkoły Jazdy HigH.

 

Kursanci, którzy mieli okazję wypróbować elektrycznego Volkswagena z floty Szkoły Jazdy HigH są zaskoczeni: „Okazuje się, że samochód elektryczny to nie statek kosmiczny i prowadzi się go łatwiej niż pojazd spalinowy. Po drugie obsługa, czyli także ładowanie, jest banalnie prosta. I po trzecie – samochód elektryczny świetnie przyspiesza” – komentuje Marcin Kukawka.

 

Zasięg użytkowanego przez szkołę HigH Volkswagena e-up! to ok. 150 km latem i ok. 110 km zimą. To według Marcina Kukawki w zupełności wystarczający wynik. Auto jest doładowywane codziennie, a dzięki możliwości zdalnego uruchomienia ogrzewania można zimą wsiąść rano do rozgrzanego samochodu, co kursanci bardzo doceniają. Podczas dwugodzinnej jazdy kursanci pokonują z reguły ok. 40 km, więc w pełni naładowany akumulator wystarcza na co najmniej trzy takie lekcje każdego dnia.

 

Co istotne, kursanci mają okazję zaznajomić się nie tylko z praktycznymi przewagami elektryków, ale i poznają bardzo pragmatyczne argumenty przemawiające na ich korzyść. „Zdarza nam się pokazywać naszym kursantom pewne wyliczenie, które zdecydowanie przemawia za posiadaniem samochodu elektrycznego. Załóżmy, że codziennie przez pięć dni w tygodniu dojeżdżamy do pracy w centrum Poznania i parkujemy w strefie płatnego parkowania (cena za godzinę to 7 zł). W pracy spędzamy osiem godzin, więc codziennie płacilibyśmy 56 zł, co tygodniowo daje 280 zł, a miesięcznie ok. 1200 zł, czyli… w zasadzie to rata małego samochodu elektrycznego” – zauważa właściciel szkoły jazdy. A przecież nie uwzględniliśmy tu kosztów energii, które są znacznie niższe od wydatków na paliwo.

 

Pełen materiał i rozmowę z Marcinem Kukawką można znaleźć w najnowszym wydaniu kwartalnika VW Trends, który będzie od 23 czerwca dostępny w salonikach prasowych i na wybranych stacjach benzynowych.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» 10 lat Volkswagen Group Polska
» Volkswagen zaprezentował dwa specjalne egzemplarze ID. Buzza podczas imprezy Star Wars Celebration
 Inne artykuły

» Honda partnerem Enduro Rally 24 2022-06-08
  20YM Africa Twin Adventure Sports Honda Polska została partnerem tegorocznej, piątej edycji Enduro Rally 24, która odbędzie się na Pojezierzu Drawskim w dniach 9-12 czerwca. Podczas rajdu Honda zorganizuje puchar modelu Africa Twin oraz udostępni swoje motocykle do jazd testowych. W bazie rajd… więcej »

» HONDA CRF250R 2023 2022-06-08
  2023 HONDA CRF250R Motocykl CRF250R, mechanicznie niezmieniony w roczniku modelowym 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Zawdzięcza to modyfikacjom wprowadzonym do modelu z 2022 roku – podwoziu z CRF450R, które zapewniło temu motocyklowi zwycięstwo w mistrzostwach M… więcej »

» Żądło nowego Horneta na szkicach konceptu 2022-06-06
  Honda HORNET Zgodnie z informacjami podanymi podczas targów EICMA 2021, dotyczącymi powrotu Horneta do oferty, Honda opublikowała dziś szkice zdradzające kolejne szczegóły koncepcji stylistycznej modelu. Przedstawiono na nich wyjątkowe połączenie technicznego piękna i ostr… więcej »

» 10 lat Volkswagen Group Polska 2022-06-01
  10 lat Volkswagen Group Polska Równo 10 lat temu, 1 czerwca 2012 roku, działalność rozpoczęła spółka Volkswagen Group Polska. Nieprzerwanie od 10 lat jest ona liderem rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. Dziś Volkswagen Group Polska reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samoch… więcej »

» Otwarcie zamówień na Nissana JUKE Hybrid w Polsce 2022-06-01
  Nissana JUKE Hybrid Elektryfikacja gamy modelowej Nissana postępuje, o czym świadczy nadchodzący debiut kultowego miejskiego crossovera JUKE wyposażonego w zaawansowany napęd hybrydowy. Dealerzy w całej Polsce od dziś przyjmują zamówienia na tę wersję modelu…. więcej »

» MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII 2022-05-31
  Mitsubishi model elektryczny w Japonii Mitsubishi Motors Corporation ogłasza, że nowy eK X EV (wymawiany jako „eK 'cross’ EV”), w pełni elektryczny samochód klasy kei-car*1 o zasięgu 180 km, będzie dostępny w sprzedaży już latem tego roku w Japonii oraz na platformach rynku e-commerce Rakuten Ichib… więcej »

» HONDA CRF250RX 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF250RX Terenowy motocykl CRF250RX, mechanicznie niezmieniony w wersji na rok modelowy 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Jest to rezultat udoskonaleń wprowadzonych w modelu z roku 2022, kiedy to otrzymał podwozie modelu CRF450R, a także solidnie zmodern… więcej »

» HONDA CRF450R 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF450R Flagowy model Hondy klasy MX po raz kolejny ewoluuje dzięki wnioskom wyciągniętym z walki na torach wyścigowych o prymat w światowej czołówce. CRF450R przygotowany na rok modelowy 2023 dysponuje znacznie większym momentem obrotowym w dolnym zakresie obrotów si… więcej »

» HONDA CRF450RX 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF450RX Najlepszy motocykl terenowy Hondy ponownie ewoluuje dzięki wnioskom wyciągniętym z walki, którą HRC toczyła na torach wyścigowych o prymat w światowej czołówce. Wyraźnie większy moment obrotowy przy niskich obrotach i płynniejsze dostarczanie mocy przez silnik… więcej »

» Honda świętuje 50 lat legend motocrossu 2022-05-30
  Honda celebrates 50 years of Motocross legends CRF450R, model 2023, powstał na 50-lecie premiery pierwszej motocrossowej Hondy, przeznaczonej dla szerokiej rzeszy entuzjastów, a nie tylko dla wybranych zespołów wyścigowych. W ciągu tych pięciu dekad dokonało się wiele technicznych przeobrażeń, dzięki który… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama