Reklama

Świąteczne spotkanie w szkole podstawowej w Zawadach

Przepiękny koncert kolęd oraz rozstrzygnięcie charytatywnego, rodzinnego konkursu plastycznego o tematyce bożonarodzeniowej – tak zawadzcy uczniowie i nauczyciele świętowali w czwartek, 22 grudnia. Nagrody i dyplomy laureatom wręczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz. Ich sponsorem było Województwo Podlaskie.


Dziewczynka urodziła się z wadą lewej ręki. Aby kończyna mogła funkcjonować sprawnie, potrzebna jest kosztowna, dwuetapowa operacja oraz rehabilitacja.

– Chciałam państwu bardzo podziękować za wsparcie, jakiego udzielacie mojej córeczce. Operacja będzie kosztować 800 tys. zł, ale na szczęście uda się ją przeprowadzić w Polsce – mówiła Joanna Wiśniewska, mama Oli.

Hej kolęda, kolęda

Podczas spotkania wybrzmiały także najpiękniejsze polskie kolędy. Wykonali je uczniowie placówki przy wsparciu nauczycielek: Renaty Konopka i Katarzyny Pelc. Sebastian Łukaszewicz był pod wrażeniem zaprezentowanych przez uczniów możliwości wokalnych. Wicemarszałek zaprosił również uczestników uroczystości na koncert „Podlaskie kolędowanie 2023”, który odbędzie się 8 stycznia o godz. 10 w zawadzkim kościele.

– Wracamy po trzech latach przerwy z kolędowaniem po regionie. Zachęcam wszystkich do przyjścia. Sam brałem udział w tych koncertach i wiem, że stoją one na bardzo wysokim poziomie – przekonywał.

W czwartkowej uroczystości udział wzięli także wójt Zawad Krzysztof Wądołowski, sekretarz gminy Tomasz Andruszkiewicz, kadra pedagogiczna szkoły, rodzice i licznie zgromadzeni uczniowie.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama