Reklama

Opłatek pracowników łomżyńskiego pogotowia ratunkowego po pandemii

Dwa ostatnie lata były dla ratowników medycznych trudnym okresem walki z pandemią. Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Łomży mogli się wreszcie spotkać i przełamać opłatkiem. W środę, 21 grudnia był z nimi wicemarszałek Marek Olbryś.


Reklama

W opłatkowym spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele rady społecznej pogotowia.

– Do podziękowań za waszą pracę chcę dołączyć słowa podziwu. My i wszyscy mieszkańcy widzieliśmy przez te dwa lata przede wszystkim osoby w skafandrach ochronnych, ale wiem, że za ich pracą kryje się wysiłek i starania  wszystkich. Bardzo dziękuję także za wielkie zaangażowanie w akcję szczepień. Mam nadzieje, że przy obsadzie stanowisk dyrektora wzięte będą pod uwagę nie tylko obiektywne wskaźniki, ale również atmosfera i sposób współpracy z pracownikami oraz samorządami – mówił przewodniczący rady Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu.

Dyrektor Ewelina Potas oficjalnie poinformowała o uhonorowaniu medalami „Za zasługi dla ochrony zdrowia” dwojga lekarzy – Teresy Krysiak z Kolna i Mikołaja Czajkowskiego z Łomży (jest także zastępcą dyrektora WSPR).

Pracownikom pogotowia towarzyszył także ksiądz Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej w Łomży.      

– Przyjmujecie codziennie każdego człowieka, który potrzebuje pomocy. Kiedy ktoś znajdzie się w trudnej sytuacji nie oczekuje ani księdza, ani marszałka  tylko karetki pogotowia i profesjonalnej pomocy. Życzę aby wam nigdy nie zabrakło sił i empatii w waszej misji – powiedział kapłan błogosławiąc opłatki, którymi przełamali się uczestnicy spotkania w łomżyńskim pogotowiu. 

Urząd marszałkowski reprezentowała również Monika Borkowska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Cezary Rutkowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama