Reklama

Białostoccy licealiści z wizytą w urzędzie marszałkowskim

Uczniowie klasy patronackiej Wydziału Prawa UwB z III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku zapoznali się ze strukturą i zadaniami realizowanymi przez Województwo Podlaskie. W spotkaniu, które odbyło się w czwartek, 11 kwietnia, uczestniczył marszałek Artur Kosicki.


Urząd od kuchni

Zofia Iwaniuk, jedna z uczennic, przyznała, że to bardzo interesujące móc zobaczyć, jak wygląda praca w takim miejscu od środka. Zapewniła, że „spotkanie było bardzo ciekawe i dużo z niego wyniosła”. Natomiast marszałek Kosicki na pytanie o największy problem, jaki na chwilę obecną dostrzega w regionie, odpowiedział, że jest to brak hali widowiskowo-sportowej.

– To obiekt, który powinien istnieć już dawno. Nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacji innych eventów na dużą liczbę osób – podkreślił.

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć także promocyjne filmy przygotowane i zaprezentowane przez pracowników Departamentu Polityki Informacyjnej. O stronie internetowej urzędu Podlaskie.eu opowiedziała dyrektor tej komórki Izabela Smaczna-Jórczykowska. Spotkanie zakończyła – owocna i bogata w spostrzeżenia – dyskusja.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama