Sportowe i eleganckie – nowe linie wyposażenia Audi A6 i Audi A7 dają oszałamiający efekt

Audi A6 i Audi A7 oraz ich wersje S, w roku modelowym 2024 zyskują nowy, oszałamiający wygląd. Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z niezależnymi przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, te modele klasy luksusowej charakteryzują się teraz odważnymi kolorami wnętrza i nadwozia, nowymi wzorami kół i ulepszonym wyposażeniem standardowym.Nowe możliwości, proponowane w ramach liftingu modeli Audi A6 Sedan i Avant oraz A7 Sportback, oferują klientom większą przejrzystość i więcej miejsca na indywidualność. Wnętrze można teraz zaprojektować niezależnie od wybranego przez klienta pakietu zewnętrznego.
 

Ulepszone: Audi A6 i Audi A7 z ramą Singleframe w stylu RS

Klienci mogą teraz wybierać pomiędzy liniami base, advanced i S line dla nadwozia A6 Limousine i Avant oraz pomiędzy linią base i pakietem S line dla A7 Sportback. Każda linia wyposażenia charakteryzuje się unikalnymi elementami stylistycznymi z przodu i z tyłu pojazdu. Osłona chłodnicy Singleframe o strukturze plastra miodu to nowy element definiujący przód samochodu. W podstawowej wersji obu modeli – base – przód jest wykończony w kolorze Matte Black z chromowaną ramą Singleframe. W linii advanced, zarezerwowanej specjalnie dla A6, osłona chłodnicy jest wykończona w kolorze Dark Chrome, przód wyróżnia się bocznymi wlotami powietrza, a tył dyfuzorem o nowym dynamicznym designie z blade’em z tworzywa sztucznego pomalowanym na kolor Selenite Silver. Linia advanced oferuje również sportowe, 18-calowe felgi. Dla obu modeli dostępny jest też wariant S line. W tym przypadku Singleframe posiada chromowane wstawki. Tylny dyfuzor A6 został przeprojektowany. Pomalowany jest na kolor Platinum Grey, podczas gdy w A7 jest wykończony w kolorze chromu. Dodatkowo, nadwozie S line w Audi A6 ma przeprojektowane boczne przednie wloty powietrza z elementami w kolorze Matte Black i z wstawkami w kolorze Platinum Grey, poszerzone progi boczne, 19-calowe koła i sportowe zawieszenie.

 

Oprócz opcji różnicujących wygląd zewnętrzny, dostępny jest też pakiet S line Interieur bazujący na wnętrzu poprzedniego pakietu sportowego S line. Całe wnętrze, deska rozdzielcza i podsufitka są czarne. Wielofunkcyjna sportowa kierownica skórzana z manetkami do zmiany biegów w kolorze czarnym ma kontrastujące szwy, a miejsca chwytu kierownicy zrobiono z perforowanej skóry. Podnóżek i pedały są wykonane ze stali nierdzewnej. Pakiet wnętrza S line obejmuje fotele tapicerowane tkaniną „Sequenz”/skórą w Audi A6 oraz mikrofibrą Dinamica „Frequenz”/skórą z wytłoczeniem S na oparciach przednich siedzeń w Audi A7. Listwy progowe przednich i tylnych drzwi z aluminiowymi wstawkami są podświetlane i opatrzone symbolem S.

 

Modele Audi S6 i Audi S7 otrzymały Singleframe z aluminiowymi wstawkami i zaakcentowanymi bocznymi wlotami powietrza z przodu. W Audi S6 są one dostępne w kolorze Matte Black, podczas gdy Audi S7 ma je w kolorze Matte Dark Chrome. Przedni spojler w obu modelach pomalowany jest na kolor Selenite Silver.

 

Nowe kolory i materiały we wnętrzu i na zewnątrz

Dla Audi A6 i A7 oraz dla ich wersji S, dostępnych jest teraz dwanaście kolorów nadwozia. Po raz pierwszy w ofercie znalazły się lakiery biały – Arcona White i brązowy metalik – Madeira Brown Metallic. Czerwony metalik – Grenadine Red Metallic i niebieski metalik – Ascari Blue Metallic są teraz dostępne dla wersji S i pakietów S line. Dekoracyjne wstawki we wnętrzu występują w ośmiu różnych wariantach. Nowością są drewniane wstawki w kolorach Olive Tree Natural i Ash Volcanic Gray Natural oraz wstawki pokryte mikrofibrą Dinamica.

 

Ulepszone elementy wyposażenia standardowego

Audi virtual cockpit jest teraz elementem wyposażenia standardowego. To w pełni cyfrowa tablica przyrządów z ekranem o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczością Full HD 1920 x 720 pikseli. Kierowca może obsługiwać Audi virtual cockpit z poziomu kierownicy wielofunkcyjnej, wybierając widok klasyczny lub tryb infotainment. Zmodernizowano również standardowe rozwiązania techniczne oświetlenia. Podstawowe reflektory w Audi A6 i S6 to teraz pełne światła LED z wyprofilowaną sygnaturą świateł do jazdy dziennej. Asystent parkowania z funkcją park assist plus jest teraz również standardem.

 

Jeszcze lepszy wygląd: ciemniejsze, sportowe felgi

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie klientów na ciemne felgi, gama kół Audi A6 i Audi A7 została gruntownie zmieniona. Ponad połowa wariantów felg jest teraz ciemna. Audi A6 Limousine i Avant są standardowo wyposażone w 17-calowe kute felgi aluminiowe o 10-ramiennym wzorze i w opony o rozmiarze 225/60. 18-calowe felgi o wieloramiennej konstrukcji są teraz pokryte grafitową szarością, co nadaje im bardziej sportowy wygląd. Dostępne są również 19-calowe obręcze kół o 5-ramiennej dynamicznej konstrukcji. 20-calowe felgi o wysokim połysku i we wzorze 10-ramiennej gwiazdy dotychczas tylko w kolorze Platinum Gray, są teraz dostępne w kolorze Black Metallic. 21-calowe felgi w kolorze Graphite Gray z wykończeniem na wysoki połysk i stylowym wzorem pięciu podwójnych ramion w kształcie litery V, mają ciemne akcenty. Nowością w gamie są 5-ramienne 21-calowe felgi inspirowane sportami motorowymi. Ich przewiewna geometria wspomaga chłodzenie hamulców.

 

W modelu A7 Sportback 19-calowe obręcze kół z 10-ramiennym wzorem są teraz wykończone w kolorze szarym – Graphite Gray. Standardowe wyposażenie modelu S7 – pięcioramienne, 20-calowe felgi, mają klasyczny kolor Platinum Grey. Kute 21-calowe, pięcioramienne felgi są czernione, co nadaje im wyrafinowany wygląd. Kolejną nowością w ofercie są 20-calowe koła o wysokim połysku w 5-segmentowym wzorze Evo w matowej czerni oraz 21-calowe koła, które są dostępne w klasycznym 5-ramiennym wzorze w kolorze Matte Dark Gray. Oba wzory dostarcza Audi Sport.

Mototarget.pl

Reklama

Reklama