Reklama

Rozgość się w kulturze – dzień otwarty w Podlaskim Instytucie Kultury

Odwiedzający mogli zobaczyć jak wygląda odnowiona siedziba PIKu i poznać jego ofertę. Nie zabrakło warsztatów, pokazów i recitalów. Dzień otwarty odbył się w niedzielę, 11 lutego pod hasłem „Rozgość się w kulturze”. Remont nowego budynku instytucji został dofinansowany z budżetu województwa.


– W PIK działają grupy stałe skupiające osoby pragnące rozwijać swoje artystyczne pasje. Można skorzystać z lekcji malarstwa, fotografii, śpiewu, a także poznać sztukę tradycyjnego haftu i spróbować swoich sił w teatrze. Pasjonaci tych dziedzin będą spotykać się na poddaszu kamienicy, gdzie powstała komfortowo zaaranżowana przestrzeń do działań twórczych – opowiada Agnieszka Jakubicz z Działu Kultury Ludowej PIK.

Goście mogli także zapoznać się z ofertą PIK na nadchodzące miesiące. Tradycyjnie już latem odbędzie się Podlaska Oktawa Kultur, sztandarowa impreza PIK, podczas której prezentują się zespoły z całego świata, inspirujące się muzyką tradycyjną. Miłośników mocnych brzmień przyciągną Rockowania, które od lat są przestrzenią dla zespołów grających szeroko pojętą muzykę rockową. Miłośnicy teatru swoje święto będą mieli podczas PIKtoGRAmów – przeglądu teatrów amatorskich z naszego regionu. Ponadto PIK planuje wiele spotkań muzycznych, literackich, teatralnych, mnóstwo szkoleń i warsztatów.

Remont kamienicy kosztował 14 mln zł. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład oraz z budżetu województwa podlaskiego.

źródło i fot.: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama