Reklama

Wybrano zwycięzców plebiscytu Niebieski Mikrofon

Od ciężkiego rocka, przez rap, aż po muzykę ludową – to przekrój gatunków muzycznych prezentowanych przez uczestników piątej edycji plebiscytu Polskiego Radia Białystok. We wtorek, 6 lutego marszałek Artur Kosicki wziął udział w pracach komisji, która wyłoniła zwycięzcę konkursu. O tym, jakie decyzje podjęli jurorzy, dowiemy się podczas gali finałowej, 18 lutego. Partnerem przedsięwzięcia po raz kolejny jest Województwo Podlaskie.


– W tej chwili już wiemy, który wykonawca zebrał najwięcej głosów w ankiecie internautów i otrzyma Nagrodę Publiczności. Kto to taki oraz kto decyzją jury otrzyma Grand Prix, ujawnimy dopiero 18 lutego, podczas finałowego koncertu. Mogę już dziś zdradzić, że gwiazdą finału będzie grupa Cochise z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej – poinformował Tomasz Kleszczewski, kierownik Redakcji Nowych Mediów Polskiego Radia Białystok.

Na scenie w Studiu Rembrandt podczas finałowego koncertu zaprezentują się także wszyscy tegoroczni finaliści i zwycięzcy. 

Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu są tacy wykonawcy jak: Five Stages of Grief, Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama