Renault prezentuje Nowe Twingo i show car Clio Grand Tour Concept

Na Salonie w Genewie 2007, Renault zaprezentuje Nowe Twingo. Odbędzie się również światowa premiera show car Clio Grand Tour Concept, zapowiadającego nowy model w gamie Clio III. Pojawiają się również zmiany w istniejącej gamie pojazdów: Clio Rip Curl, Clio F1 Team, Scenic Conquest, Megane Renault Sport dCi i Espace Tech Run.
Koleos Concept stanowi zapowiedź pojazdu typu crossover, który wejdzie do sprzedaży w pierwszym półroczu 2008. Jego design, łączący z elegancją wytrzymałą konstrukcję ze sportowymi akcentami, świadczy o przynależności tego modelu do segmentu crossover. Zapewnia liczne możliwości zmiany konfiguracji wnętrza. Przestrzeń w kabinie i liczne schowki przypominają vany. Swobodną i komfortową jazdę po szosie i polnych drogach zapewnia nowy układ jezdny z napędem na cztery koła i silnik 2.0 dCi, opracowany we współpracy z Nissanem. Niezależne od terenu, w jakim się porusza, potrafi wydobyć z siebie wszystko, nie zapominając jednocześnie, że jazda ma być przyjemnością dla pasażerów.
Clio Rip Curl otwiera drzwi do świata przyjemności i wolności. W nowym wcieleniu, z logo Rip Curl – kultowej marki wyspecjalizowanej w produkcji sprzętu surfingowego i snowboardów, wyróżniającym się specjalnym kolorem lakieru „niebieski Iceberg” i 16-calowymi aluminiowymi felgami, Clio Rip Curl kusi jeszcze bardziej dynamiczną i atrakcyjną linią. Wnętrze jest utrzymane w wyraźnie sportowym stylu : ostra czerwień dodatków odcina się od głębokiej czerni. Ergonomiczna i komfortowa kabina jest idealnym miejscem spędzania wolnego czasu i ucieczki od codzienności. Clio Rip Curl posiada wyposażenie w 100% uwzględniające potrzeby windsurfingowców i snowboardzistów : specjalne gumowe dywaniki i wykonaną z twardego tworzywa osłonę bagażnika, którym nie straszny jest piasek czy śnieg. Clio Rip Curl to również 100% muzyki dzięki Audio Connexion Box – modułowi pozwalającemu na podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3 i i-Podów.
Nowe silniki 1.2 TCE 100 KM i 1.5 dCi FAP to innowacyjne konstrukcje przyjazne dla środowiska. Zapewniają udane połączenie przyjemności jazdy, niskiego zużycia paliwa i zmniejszonej emisji spalin. Clio Rip Curl to konkretny przejaw partnerskiej współpracy firm Renault i Rip Curl, otwierającej obiecujące perspektywy .
Z okazji światowej premiery R27 firma Renault Sport Technologies zaprezentowała Clio Renault F1 Team. To unikalny sposób uczczenia podwójnego tytułu mistrza świata konstruktorów Formuły 1 i możliwość zaoferowania amatorom sportów motoryzacyjnych samochodu stanowiącego kwintesencję sportowych emocji. Czerwone zaciski hamulców, nowy kolor żółty Sirius oraz ekskluzywne oznaczenia Renault F1 Team i World Champion, powodują, że ta seria specjalna Clio Renault Sport z miejsca przywodzi na myśl Megane Renault F1 Team. We wnętrzu znalazło się miejsce na sportowe fotele Récaro i tabliczkę z indywidualnym numerem, co nie pozostawia cienia wątpliwości, co do wyjątkowego i w 100% sportowego charakteru tego samochodu. Clio Renault F1 Team R27 wyposażono w sportowe zawieszenie Cup, które w połączeniu z 17’’ aluminiowymi felgami, zapewnia jeszcze większą precyzję prowadzenia i ekstremalne wrażenia z jazdy.
Scenic Conquest to samochód zaprojektowany z myślą o rekreacji i ucieczce od codzienności. Swoim wyglądem rasowego podróżnika przypomina z przodu i tyłu samochody terenowe. Dzięki zwiększeniu prześwitu i wzmocnieniu zawieszenia układ jezdny został przystosowany do poruszania się nawet po najgorszych drogach. Scenic Conquest oferowany jest z silnikami benzynowymi 1.6 16V 112 KM i 2.0 16V 134 KM lub wysokoprężnymi 1.5 dCi 105 KM i 1.9 dCi 130 KM. Posiada bogate wyposażenie seryjne, w tym radar cofania, felgi aluminiowe, ESP oraz relingi dachowe.
Prezentowany w Genewie Megane Renault Sport dCi, stanowi uzupełnienie oferty sportowych samochodów Renault o model napędzany silnikiem wysokoprężnym. Samochód w tej wersji nie będzie dostępny na rynku polskim.
Przeznaczona dla rodzin ceniących « multimedialne rozrywki », seria limitowana Espace Tech Run posiada unikalne, zaawansowane technologicznie wyposażenie : dla melomanów – radioodtwarzacz 4x30W CD z możliwością odtwarzania plików MP3 i Audio Connexion Box (modułem z gniazdami USB i iPod®), dla kinomanów – odtwarzacz DVD-DivX i 2 7-calowe ekrany wbudowane w przednie zagłówki oraz słuchawki na podczerwień, kompatybilne również z ulubioną konsolą do gier – czyli coś dla fanów gier. Espace Tech Run wyróżnia się zarówno stylistyką zewnętrzną jak i specjalnym wystrojem wnętrza.
autor: T.K.
Źródło Renault

Reklama