Reklama

Rada Programowa nagrodziła dziennikarkę TVP3 Białystok

To scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych, związana od lat z TVP3 Białystok, Beata Hyży-Czołpińska. Wyróżnienie otrzymała podczas środowego (31.05) posiedzenia Rady. Uczestniczył w nim członek zarządu województwa Marek Malinowski.


– Serdecznie gratuluję. W pracy nad filmem dokumentalnym najważniejsza jest, moim zdaniem, wrażliwość na świat, wsłuchanie się w drugiego człowieka i wyjątkowa „czułość” w pracy nad tematem. Pani posiada te zdolności, te dary, czego wyrazem są znakomite filmy pani autorstwa. To dla mnie zaszczyt, że mogę przekazać tę nagrodę w imieniu całego samorządu województwa – powiedział Marek Malinowski.

Beata Hyży-Czołpińska ukończyła Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. To scenarzystka i reżyserka filmów dokumentalnych, jurorka festiwali filmowych, wykładowca akademicki oraz laureatka wielu nagród na festiwalach polskich i zagranicznych m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2017 w kategorii Inspiracja Roku, Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im.Włodzimierza Puchalskiego 2015, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Audycja Historyczna Roku 2016. Niedawno otrzymała wyróżnienie od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2021-2022 za film dokumentalny „Drobny, kruchy człowiek”, za który została również nagrodzona na Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z Historią”, Przeglądzie i Konkursie Twórczości Telewizyjnej Ośrodków Regionalnych TVP oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

Reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama