Reklama

Przybieżeli do Forum

  Anna Bayer i Agnieszka Marchel już po raz piąty zaprosiły białostockie przedszkolaki do zainscenizowania jasełek. Przez 2 dni przejęte maluchy wraz z opiekunkami na deskach „Forum” na różne sposoby przedstawiają historie związane z Bożym Narodzeniem. Obowiązkowo są Józef i Maryja, 3 królowie, piękne kolędy i… wiele niespodzianek.

  Ileż zapału mają mali artyści! Czasem nie mogąc doczekać sie występu zaglądają zza kurtyny, czasem wręcz biegną w stronę widowni, ale zawsze z wielkim sercem. Duża w tym zasługa całej rzeszy pań sprawujących opiekę artystyczną nad dziećmi. Wybierają muzykę, nierzadko piszą scenariusze, a przede wszystkim dbają o to by dzieci bez tremy potrafiły dzielić się swoją sztuką z innymi. I to na profesjonalnej scenie. A jeśli czegoś zapomną, czy głos z emocji uwięźnie w gardle – podpowiadają z jeszcze większym zaangażowaniem i życzliwością na twarzy. Bo przecież hasłem tego święta małych aktorów jest „Kolędy to czas”.

  Przedstawienie przygotowane przez Przedszkole Samorządowe Integracyjne Nr 58 ”Tyś któryś jest miłością” rozpoczęło cykl magicznych wydarzeń i historii, które jak w kalejdoskopie zmianiały się podczas pierwszego dnia prezentacji. Później były „Bajkowe jasełka” zaprezentowane przez Przedszkole Nr 51, czy jasełka przedstawione przez grupę ”Fantazja” z Przedszkola 29. Historię ”Narodzenie Jezusa” przedstawiły dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 26. Dzieciątko witała liczna grupa małych artystów z Przedszkola Niepublicznego Nr 6 Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Gościnnie dla uczestników prezentacji bardzo nowoczesne jasełka przedstawiła grupa uczniów z Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych. We wtorek o 9-tej drugi dzień imprezy.
Bstok.pl objął jasełka swoim patronatem.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego serwisu fotograficznego.
Więcej zdjęć – dział Fotoreportaż

Reklama