Premiera Suzuki SX4 Sedan w Genewie

Podczas 77 Salonu Samochodowego w Genewie Suzuki zaprezentuje nową wersję SX4 Sedan. Ta limuzyna ma zapewnić pasażerom wysoki poziom komfortu. SX4 Sedan ma przestronne wnętrze, uzyskane dzięki typowej dla Suzuki wysokiej linii dachu.
Ambicją projektantów Suzuki było stworzenie stylowego, eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza. Różne odcienie szarości i wysokiej jakości materiałów obiciowych wzbudzają poczucie luksusu. Są przyjemne zarówno w wyglądzie jak i w dotyku. Zaokrąglona deska rozdzielcza współgra z wysoką liną dachu tak, aby wzmóc poczucie przestronności. Zegary i przełączniki są rozmieszczone ergonomicznie Dlatego samochód obsługuje się łatwo i wygodnie. System audio został wyposażony w możliwość podświetlenia nocnego i nie razi kierowcy w oczy. System automatycznej klimatyzacji, w wyżej wyposażonych modelach, ma podświetlenie wokół pokręteł, co ułatwić ich obsługę podczas jazdy w nocy.
Suzuki SX4 Sedan wykorzystuje wysoką linię dachu, która jest jednym z jego kluczowych atutów. Po wielu próbach znaleziono równowagę pomiędzy komfortowym wnętrzem dającym możliwie najwięcej miejsca, a elegancką sylwetką. Wysokość całkowitą auta ustalono na 1545 mm. Taka wysokość nadwozia zapewnia wysoki komfort. Pasażerowie podróżują w pozycji wyprostowanej. Mają też doskonałą widoczność. Łatwe wsiadanie i wysiadanie z samochodu zapewniają wysokie odpowiednio wykrojone drzwi. Tylne fotele są umieszczone wyżej od przednich, co zapewnia pasażerom szerokie pole widzenia. Taka różnica w wysokości siedzisk ułatwia komunikację pomiędzy pasażerami przednich i tylnych siedzeń.
SX4 Sedan z wersji hatchback przejął sztywne nadwozie, mocne mocowania zawieszenia i mocne wahacze. Kolumny McPherson’a i tylna skrętna belka zawieszenia, 15 calowe koła i opony, 1500 mm rozstawu kół z przodu, 1495 mm rozstaw kół tylnich zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy komfortem jazdy i poczuciem stabilności. Układ hamulcowy wyposażony w 10 calowe wspomaganie i wentylowane przednie tarcze hamulcowe pozwala zatrzymać auto skutecznie w bezpiecznej odległości od przeszkody.
Ekonomiczny silnik benzynowy 1.6 litra VVT dostarcza dużej mocy i momentu w całym zakresie obrotów. Elektronicznie sterowany zespół przepustnicy zapewnia dużą czułość i dobrą dynamikę. SX4 Sedan będzie dostępny zarówno z mechaniczną, 5 biegową skrzynią o charakterystyce sportowej, jak i wygodną 4 biegową przekładnią automatyczną. Zawieszenie, hamulce i przełożenia skrzyni biegów były dostosowywane do europejskich warunków drogowych. Auta dostarczane do poszczególnych krajów będą z późniejszym dostosowywane do lokalnych potrzeb drogowych.
autor: T.K.
Źródło Suzuki

Reklama