Nowy silnik 1.8 TFSI w Audi A3

Już wkrótce będzie można zamawiać Audi A3 i Audi A3 Sportback z nowym, niezwykle nowoczesnym czterocylindrowym silnikiem FSI o pojemności 1,8 litra i z turbodoładowaniem.
Koncepcja TFSI łączy w sobie zalety bezpośredniego wtrysku benzyny i turbodoładowania. Dzięki tej nowoczesnej technologii udało się uzyskać większą moc i lepszą dynamikę przy zmniejszonym zużyciu paliwa i mniejszej emisji spalin. Swoją mocą 118 kW / 160 KM oraz wysokim maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm silnik ten pozwala kierowcom poczuć przyjemność sportowej jazdy.
Możliwości technologii FSI z turbodoładowaniem inżynierowie Audi udowodnili nie tylko na torach wyścigowych na całym świecie, lecz także w cieszącym się wielkim uznaniem silniku 2.0 TFSI. Dla nowego 1.8 TFSI koncepcja ta została konsekwentnie udoskonalona. Zwiększone do 150 bar ciśnienie wtrysku i sześciootworowe dysze wtryskowe zapewniają tworzenie bardzo homogenicznej mieszanki i niezwykle skuteczne spalanie.
Zintegrowana turbosprężarka i nowy układ sterowania silnikiem zapewniają jeszcze lepszą reakcję na pedał gazu oraz bardziej harmoniczny rozwój momentu obrotowego. Maksymalny moment obrotowy 250 Nm jest dostępny w bardzo szerokim zakresie prędkości obrotowych już od 1.500 do 4.200 obr./min. Ten nowy silnik podstawowy charakteryzuje się dużą kulturą pracy i niewielkimi wibracjami. Dzięki temu 1,8 TFSI wytycza nowe standardy w swojej klasie nie tylko w kwestii mocy i momentu obrotowego, lecz także w dziedzinie akustyki.
Ta nowa, innowacyjna jednostka napędowa będzie dostępna początkowo dla A3 i A3 Sportback zarówno w połączeniu z sześciobiegową przekładnią mechaniczną, jak i opcjonalnie z S tronic – dwusprzęgłową przekładnią pozwalającą na błyskawiczną zmianę przełożenia bez wyczuwalnych przerw w sile ciągu.
,br> Prędkością maksymalną 220 km/h i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 7,8 sekund silnik 1.8 TFSI w trójdrzwiowym A3 z S tronic gwarantuje wyjątkowe osiągi. A3 z manualną skrzynią biegów spala średnio tylko 7,3 l/100 km.
Samochody z silnikiem 1,8 TFSI będą dostępne od lutego 2007 roku.
autor: Bstok.pl
Źródło Audi

Reklama