Reklama

NIETRZEŹWY KIEROWCA TŁUMACZYŁ SIĘ ZAŻYCIEM TABLETEK

NIETRZEŹWY KIEROWCA TŁUMACZYŁ SIĘ ZAŻYCIEM TABLETEK

Data publikacji 20.11.2023

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek zatrzymany przez policjantów z bielskiej drogówki. Podczas kontroli mężczyzna tłumaczył swój stan tym, że zażył tabletki na nadciśnienie i chorobę oczu. Mieszkaniec gminy Brańsk stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z bielskiej drogówki, na jednej z dróg w gminie Brańsk zatrzymali do kontroli opla. Za jego kierownicą siedział 54-latek, a pasażerem była 16-letnia córka mężczyzny. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 54-latek powiedział policjantom, że nie pił tego dnia alkoholu. Swój stan natomiast tłumaczył tym, że zażył tabletki na nadciśnienie i chorobę oczu. Mieszkaniec gminy Brańsk stracił prawo jazdy. 54-latek odpowie teraz przed sądem za swoje postępowanie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę na ,,podwójnym” gazie. Przypominamy, że zasada „Piłeś? Nie jedź!” jest zawsze aktualna.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama